عسل طبیعی

فواید عسل طبیعی برای درمان انواع بیماری ها که تا به حال نمی دانستید!

 از گذشته تا به امروز ، همواره عسل طبیعی به عنوان یکی از موثر ترین راهکار های درمانی در بهبود و درمان انواع  بیماری های عفونی شناخته می شود. چرا که با نگاهی گذرا به راه حل های موثر درمانی پیشینیانمان، می توان به راحتی به خاصیت معجزه آسا این فرآورده طبیعی و گیاهی و استفاده آن ها از عسل به عنوان دارویی سنتی در علم طب، پی برد.  استفاده از عسل به عنوان دارویی جدا نشدنی در درمان تمامی بیماری های عفونی، باکتریایی و غیره خود نیز گواه این امر می باشد.

ماده ای زرد رنگ با طعمی شیرین و دلچسب، که در آن خبری از افزودنی های مضر نمی باشد و از این رو عاملی موثر در بهبود و درمان انواع بیماری ها می باشد.

در واقع لازم است بدانید آنچه که سبب گشته تا همواره از عسل، تحت عنوان آنتی بیوتیکی طبیعی در میان طبیبان و پزشکان نام برده شود، خاصیت درمانی بیشمار و فواید بسیار زیاد این ماده طبیعی می باشد. خواصی درمانی که در ادامه به شرح جامعی از آن ها خواهیم پرداخت! ولی به صورت خلاصه 5 مورد از فواید عسل طبیعی را در این ویدیو بازگو کرده ایم .


خاصیت عسل

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، عسل دارویی گیاهی از دل طبیعت می باشد که سرشار از خواص بیشمار است. از جمله خاصیت عسل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود و درمان زخم معده و ناراحتی های مرتبط به آن

از جمله برترین فواید عسل می توان به بهبود و درمان سوزش معده و در نتیجه زخم معده اشاره کرد. زیرا ترکیبات به کار رفته در تولید عسل با کنترل و پیشگیری از رشد باکتری های مضر معده، عاملی موثر در بهبود و در نتیجه درمان تدریجی زخم معده می باشد.

خرید عسل

خرید عسل طبیعی

پیشگیری و کاهش احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ

از دیگر فواید عسل می توان به پیشگیری و کاهش چشمگیر احتمال ابتلا و بروز سرطان روده بزرگ اشاره کرد. چرا که آنتی اکسیدان و کافئیک اسید موجود در عسل از بروز سرطان روده بزرگ جلوگیری می نماید.

پیشگیری و درمان سرما خوردگی

استفاده از عسل طبیعی برای بهبود، درمان و حتی پیشگیری از احتمال ابتلا به سرما خوردگی های فصلی و ویروسی از دیگر خواص عسل می باشد. خاصیتی که سبب می گردد تا همواره استفاده از عسل و مخلوط آن با آب لیمو طبیعی به عنوان یکی از شیوه های درمانی سنتی در میان افراد شناخته شود. فرآورده ای طبیعی که اگر چه از فواید بیشماری برخوردار می باشد، اما استفاده از آن به کودکان زیر 1 سال توصیه نمی شود.

بهبود و درمان زخم ها و سوختگی های پوستی

همچنین جالب است بدانید که بهبود و درمان زخم های پوستی از دیگر خاصیت عسل می باشد. زیرا خاصیت ضد باکتریایی عسل از یک سو و برخورداری از قابلیت ترمیمی آن از سویی دیگر سبب گشته تا استفاده از این فرآورده طبیعی راه حلی مناسب برای تسکین درد و به طور کلی بهبود زخم های به جای مانده از نیش حشرات، سوختگی های سطحی و شدید باشد.

رفع گلو درد و کاهش سرفه

رفع گلو درد و کاهش سرفه نیز یکی دیگر از مزایا استفاده از عسل طبیعی می باشد که برای بهبود قطعی این عارضه های رایج تنها کافی است مقداری عسل را بر روی شلغم و یا گلابی قرار دهید و به مدت 10 الی 15 دقیقه آن را بر روی شعله ملایم قرار دهید و سپس در طول روز به دفعات میل نمایید.

موثر در بهبود و درمان آلرژی های فصلی و محیطی

از دیگر خواص این فرآورده گیاهی و طبیعی نیز می توان به بهبود و درمان آلرژی های فصلی و محیطی اشاره کرد. راهکاری موثر که فاکتوری مهم در کنترل سرفه ها و در نتیجه بهبود تدریجی آن ها می باشد.

درمان یبوست

درمان و پیشگیری از خطر ابتلا به یبوست، از دیگر خواص این ماده دارویی می باشد که برای اثر بخشی بهتر و بیشتر آن مطلوب است، مقداری مشخص از عسل را در آب ولرم حل نمایید و به مدت 10 الی 12 روز به صورت ناشتا آن را میل نمایید.

حفظ و افزایش سلامت کبد

حفظ سلامت کبد و افزایش مقاومت آن نیز از دیگر مزایا و خواص این ماده گیاهی می باشد. زیرا آنزیم ها و آمینو اسید های موجود در این ماده شفابخش فاکتوری مهم در حفظ و افزایش سلامت کبد می باشد.

رفع و درمان بیماری پروستات

از دیگر خواص عسل می توان به رفع و درمان بیماری پروستات در آقایان اشاره کرد. زیرا پروپولیس موجود در این ماده دارویی و گیاهی به عنوان لایه ای محافظ در برابر هجوم میکروب ها و سایر ارگانیسم ها عمل میکند و باعث مصونیت در برابر انواع بیماری ‌ها، از جمله پروستات می شود.

راز زیبایی باعسل طبیعی

اگر چه پیش تر به خواص و فواید بی نظیر عسل اشاره کردیم، اما لازم است بدانید آنچه که سبب محبوبیت بیش از پیش این ماده طبیعی می شود، راز زیبایی موجود در این فرآورده گیاهی می باشد. چرا که این ماده سرشار از ویتامین و کلاژن می باشد. پروتئینی که با افزایش سن، مقدار آن در بدن به طور پیوسته کاسته می شود و عاملی موثر در رفع شادابی پوست و ظهور چین و چروک هایی متعدد بر روی سطح پوست می باشد. این در حالی است که عسل با تسریع روند کلاژن سازی، نه تنها عاملی موثر در رفع و محو نمودن تدریجی چروک های پوست می باشد، بلکه ظاهری شاداب و بی نقص به افراد می بخشد.

اما جالب است بدانید که تمامی موارد ذکر شده تنها بخشی از فواید عسل طبیعی می باشند. از این رو  برای اطلاع از دیگر خواص عسل طبیعی دیگر مطالب سایت رو مطالعه بفرمایید.

 

shimbal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *