ریزش مو

آیا خودارضایی باعث ریزش مو می‌شود؟

وقتی موهایم را شانه می کنم موهای زیادی در شانه به جا می ماند، این جمله را خیلی ها می گویند !! خود ارضایی یکی از مشکلات دوران نوجوانی و جوانی است . خودارضایی در واقع یک راه میانبر و آسان برای ارضای امیال جنسی است به طوری که فرد مذکر و مونث با تحریک اندام جنسی خود سعی در رسیدن به لذت جنسی دارد.کسانی که خود ارضایی انجام می دهند فقط مدت کوتاهی احساس رضایت دارند وچیزی نمی گذرد که مثبت ها منفی و خوب ها بد می شوند. از گذشته صحبت های زیادی درباره ی عوارض خود ارضایی بیان شده است (مانند کم سویی چشم، کاهش قدرت یادگیری، ریزش مو و…). در ادامه ریزش مو را که سوال خیلی ها است به صورت علمی بررسی می کنیم.

پیش از شروع این موضوع باید بگوییم تمایلات جنسی خوب هستند و برای سلامت بدن ضروری اند اما اگر درمسیر اشباه قرار بگیرند کاملاً نتیجه ی عکس خواهند داشت که البته ناکفته نماند در تمامی ادیان گناه محسوب می شود و ما در این مقاله جدا از این حکم شرعی صرفا به بررسی اطلاعات جمع آوری شده پیرامون آن می پردازیم،

عمل خودارضایی چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

عدم تعادل هورمونی در بدن یکی از دلایل ریزش مو می باشد. در واقع با عمل خود ارضایی برخی از هورومون ها کم و یا زیاد می شوند ، در نتیجه تعادل هورومونی از بین می رود. بدین ترتیب یکی از دلایلی که می توان از آن برای ریزش مو ناشی از خود ارضایی نام برد بی ثباتی هورمون ها می باشد.

همچنین بخوانید : خواص روغن آرگان برای پوست

اگر اطلاع داشته باشید در حالت عادی بدن برای تولید هورمون تستوسترون و همچنین اسپرم ، نیاز به مواد معدنی یا ریز مغذی ها ی  متعددی دارد. ولی سوال پیش می آید که این ریز مغذی ها از کجا تامین می شوند ؟ معمولا این مواد از طریق مصرف مواد غذایی تامین می شوند.در نتیجه با انجام عمل خود ارضایی این ریز مغذی ها از بدن خارج می شوند و زمان زیادی صرف می شود که این مواد جایگزین ریز مغذی ها شوند. با توجه به اینکه کسانی که خود ارضایی می کنند دچار اعتیاد می شوند و این اعتیاد باعث می شود فرد به تعداد دفعات زیادی و برخی هر روز این کار را انجام دهند.در نتیجه بدن زمان لازم برای تامین ریز مغذی ها و یا مواد معدنی را نخواهد داشت. این کمبود در فرد موجب ریزش مو می شود. از جمله مواد معدنی یا ریز مغذی ها می توان به روی، ویتامینe ، کلسیم، منیزیم و… اشاره نمود.در واقع افرادی که خود ارضایی را انجام می دهند،توصیه می شود این عمل را ترک کنند یا اگر می توانند عمل خود راکم تر کنند ، به عنوان نکته پایانی بایستی برای جلوگیری از ریزش مو از طریق مصرف مکمل و یا رژیم غذایی مخصوص، ویتامین موردنظر بدنتان را تامین کنید.

ریزش تا 200 تار مو در روز در سیکل طبیعی ریزش مو می باشد. زمانی که ریزش انجام شود و مویی جایگزین نشود نگران کننده است. اگر حجم موی شما کم نشده مشکلی نیست. اما ادامه کاری که انجام میدین ممکنه تاثیر منفی روی رشد موهای شما بگذارد.

ریزش مو

امتیاز کسب شده
به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]
خرید عسل طبیعی وحشی
خرید مستقیم
عسل فقط طبییش خوبه!!
عسل وحشی ارگانیک اورازلن
خرید
برچسب ها :

shimbal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *