بستنی ایتالیایی با عسل طبیعی

طرز تهیه بستنی ایتالیایی با عسل طبیعی

در بستنی ایتالیایی با استفاده از عسل طبیعی و پنیر ماسکارپونه، طعمی متفاوتی از بستنی را خواهید چشید. برای طعم شیرینی این دسر از شکر استفاده نشده است. به همین دلیل می¬تواند دسری مناسب برای افرادی باشد که در مصرف شکر محدودیت دارند.

مواد لازم برای کارامل با عسل طبیعی

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر

عسل طبیعی ………………………………. دو سوم فنجان

آبلیمو ……………………………………. یک دوم قاشق چایخوری

آب ……………………………………… ۱ T

مواد لازم برای تهیه Custard

زرده تخم مرغ …………………………. دو عدد

شیر کامل ……………………………… یک و یک دوم فنجان ( پیمانه)

ریحان تازه …………………………… سه شاخه

نمک کوشر …………………………. یک دوم قاشق چایخوری

پنیر ماسکارپونه …………………… یک دوم فنجان

طرز تهیه بستنی ایتالیایی با عسل طبیعی

برای تهیه کارامل عسل به این ترتیب عمل کنید. در ظرفی مناسب عسل طبیعی شیمبال ، آبلیمو و آب را با هم ترکیب کنید.   مخلوط را بهم بزنید و آن را بر روی شعله قرار دهید. به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه آن را هم زده و اجاره تا به رنگ کهربایی پررنگ تبدیل شود.

طرز تهیه (کاستارد)  Custard :

در ظرفی مناسب ریحان و شیر را باهم ترکیب کنید. این مخلوط را برای مدتی بر روی حرارت قرار دهید. سپس شعله را خاموش کرده و اجازه دهید تا به مدت ده دقیقه شیر خنک شود. سپس ریحان را از درون شیر خارج کنید. ریحان را در عسلی که کمی حرارت دیده قرار دهید.

​​ زرده های تخم مرغ را در یک کاسه استیل متوسط ریخته و آنها را هم بزنید تا یکدست شوند.  به آرامی شیر و عسلی را که دارای کمی حرارات نیز هستند را به تخم مرغ اضافه کنید. از طریق شیمبال می توانید به راحتی خرید عسل طبیعی را انجام دهید. محصولات این فروشگاه اینترنتی طبیعی و ارگانیک است.   در همین مرحله نمک را نیز به مواد اضافه کنید. مخلوط را به قابلمه برگردانید و ۵ دقیقه  روی شعله کم آن  را بپزید، مرتباً هم بزنید.

ظرف را از روی حرارت بردارید. مواد را به پنیر ماسکارپونه اضافه کنید. خوب مواد را با هم ترکیب کنید. مخلوط را از صافی رد کرده، درون ظرفی پوشش دار قرار داده و در یخچال بگذارید. (۱)

مواد را درون بستنی ساز بریزد و طبق دستور العملی که برای آن وجود دارد، مراحل تهیه بستنی را انجام دهید.

نکته:

(۱): اگر می خواهید از پوشش پلاستیکی استفاده کنید، دقت داشته باشید پوشش با مواد تماسی نداشته باشد. در این صورت سطح مواد ظاهر خوبی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین محصولات محلی و روستایی شیمبال
کلیک کنید