حلوای عسلی

دسر حلوای عسلی

مواد لازم برای تهیه حلوای عسلی:

عسل طبیعی …………………. یک پیمانه

روغن جامد………….. دو قاشق سوپخوری

کره ………………….. ۳۰ گرم

آرد گندم ……………..دو قاشق سوپخوری

 

طرز تهیه حلوای عسلی:

برای تهیه حلوای عسل، در ابتدا باید کره را به دمای محیط برسانید تا نرم شود، سپس آن را با آرد ترکیب کرده و با همزن دستی آنقدر آنها را با هم ترکیب کنید تا صاف و یکدست شوند.

عسل را در ظرفی ریخته و روی شعله گاز قرار می دهیم، در این مرحله بهتر است تا از یک ظرف استیل و یا مسی استفاده کنید، اگر این نوع ظرف را نداشتید، می توانید از قابلمه های معمولی استفاده کنید، شاید فقط کنترل حرارت برای شما سخت شود. نمی خواهیم عسل داغ شود و به جوش آید. برای کنترل دمای آن ، دقت کنید تا قابلمه به حدی گرم شود تا دست را نسوزاند. چنانچه دمای قابلمه بالا رفت، آن را از روی گاز بردارید. در این مرحله باید عسل را مدام هم بزنید. در این مرحله بهتر است تا از یک قاشق چوبی استفاده کنید.

ترکیب آرد و کره  را به عسل اضافه کنید؛ قبل از ادامه کار یک ظرف کوچک را تا نیمه پرازیخ کنید و یک ظرف کوچکتر را در داخل آن قرار دهید. این ظرف را در ادامه کار نزدیک خود داشته باشید.

ترکیب آرد، کره و عسل را دوباره روی شعله ملایم و مستقیم گاز قرار دهید و شروع به هم زدن کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا رنگ حلوا شروع به تغییر کردن نماید، در این مرحله برای اینکه بفهمید حلوای عسل آماده است یا خیر؟ بهتر است مقداری از آن را در کاسه یخ قرار دهید، و مدت زمان کوتاهی به آن فرصت دهید، اگر در این فاصله حلوا سفت شد و اصطلاحا خود را گرفت یعنی حلوای عسل حاضراست و می توانید آن را در ظرف سرو کنید در غیر این صورت باید به کار خود ادامه دهید تا حلوا به قوام خود برسد. توجه کنید هنگام تست حلوا باید آن را از روی شعله گاز بردارید.

برای تزیین  حلوای عسل می توانید از انواع خلال پسته، بادام،  پودر نارگیل و شکوفه های گل سرخ استفاده کنید.

در صورت تمایل، برای خوش عطر شدن حلوای عسل،می توانید از هل و میخک  نیز استفاده  کنید.

در برخی از دستورهای پخت برای رنگ بهتر حلوا از مقداری زعفران نیز استفاده می شود. در این حالت می توانید حلوا را به صورت طبقاتی در دو رنگ تهیه نمایید.

 

ارزش غذایی حلوا:

۱۴۰۰کیلو کالری

 

کالری

 

۸۳ گرمکلسترول
۲۱۵ گرمکربوهیدرات
۶۰ گرمچربی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید