پالوده عسل

دسر پالوده با عسل طبیعی

مواد لازم برای تهیه پالوده عسل:

نشاسته گندم ………………………… یک پیمانه

آب …………………………………. هفت پیمانه

عسل طبیعی……………………………….. یک پیمانه

آب ……………………………….. نصف پیمانه

گلاب…………………………….. نصف پیمانه

طرز تهیه پالوده عسل:

در ابتدا  شش پیمانه از آب را روی گاز میگذاریم  تا به جوش آید، در این زمان در یک ظرف مناسب  یک پیمانه آب سرد ریخته و نشاسته را کم کم به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا نشاسته در آب کاملا حل شود. پس از اینکه نشاسته کاملا در آب سرد حل شد، آن را کم کم به آب در حال جوش اضافه کنید.

حواستان باشد شعله گاز کم باشد. این مخلوط به مدت ده دقیقه باید بجوشد و در عین حال نیاز به هم زدن مداوم دارد. تا مانند ماست غلیظ شود. البته اجازه ندهید که غلظت آن به حدی برسد که سفت شود. جوشیدن این مواد باید تا آن جایی باشد که به یک ماده غلیظ و در عین حال روان برسید. سپس ظرف را از روی اجاق بردارید و اجازه دهید تا کمی سرد شود.

یک ظرف گود و ترجیحا فلزی را انتخاب نمایید و آن را ازآب خیلی سرد و یخ پر کنید. یک آبکش فلزی مناسب انتخاب کنید و آن را روی ظرف یخ قرار دهید. دقت کنید آبکشی را که انتخاب می کنید باید سوراخ های خیلی ریز نداشته باشد. آرام آرام ترکیب نشاسته را درون آبکش میریزیم. این مایه به صورت رشته ایی وارد آب یخ شد و اصطلاحا خود را می گیرد و به شکل توپ های کوچکی در آب یخ  در می آید. اجازه دهید تا این  توپ های کوچک نشاسته ایی به مدت نیم ساعت در یخ بمانند تا کاملا منسجم شوند.

در این مدت نصف پیمانه آب را روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید تا کمی گرم شود. سپس عسل را به آن اضافه کنید و آنقدرهم بزنید تا عسل کاملا در آب حل شود. گاز را خاموش کنید و اجازه دهید این شربت کاملا سرد شود و کمی به آن گلاب و یا عرق گیاهانی مانند نعناع، بیدمشک، بهار نارنج و … را اضافه کنید.

توپک های نشاسته ایی را از آبکش عبور دهید تا آب اضافی آنها گرفته شود. سپس شربت عسل طبیعی را به آن اضافه کنید، از انواع میوه های فصل برای تزیین می توانید استفاده نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید