شیرینی عسلی فندوقی

شیرینی عسلی فندقی

شیرینی عسلی فندقی دستور پخت بسیار ساده ایی داشته و در کوتاه ترین زمان آماده می شود. در تهیه این شیرینی از فندق استفاده می شود، چنانچه مایل باشید می توانید از سایر مغزهای خوراکی مانند پسته، بادام و گردو نیز استفاده کنید. این شیرینی به صورت خیس سرو می شود. منظور از شیرینی خیس این است که در نهایت پوششی از شربت بر روی آن ریخته خواهد شد. بنابراین می توانید میزان شکر را کم کرده و یا به مقدار مناسب از عسل در آن استفاده کنید. چنانچه از عسل طبیعی به جای شکر استفاده کنید، میزان رطوبت مواد اولیه بیشتر می شود و احتمالا آرد بیشتری نیاز خواهید داشت. همچنین هنگام تهیه خمیر می توانید از کاکائو نیز استفاده کنید.

مواد لازم برای شیرینی عسلی فندقی

آرد …………………… یک دوم پیمانه
پودر فندق ……………. یک دوم پیمانه
آرد سفید …………….. دو پیمانه
آرد سمولینا………….. نصف پیمانه
بیکینگ پودر………… یک قاشق مربا خوری
کره ………………… ۱۰۰ گرم
وانیل ……………… کمی
شکر……………… یک پیمانه سر خالی
روغن …………… یک چهارم پیمانه
زرده تخم مرغ …. یک عدد

مواد لازم برای شربت شیرینی عسلی فندقی

آب …………… دو نیم پیمانه
شکر ………… دو نیم پیمانه
لیمو ترش …… نصف

طرز تهیه شیرینی عسلی فندقی

در ابتدا کره، شکر، وانیل و روغن را با هم ترکیب کنید. برای تهیه شیرینی عسلی فندقی بهتر است از روغن مایع استفاده کنید. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته و به مواد بالا اضافه نمایید. در ظرفی دیگر آرد سفید، سمولینا، بیکینگ پودر و پودر فندق را کاملا با هم ترکیب کنید. سپس این مخلوط را کم کم به مایه اول اضافه نمایید. در هر مرحله خمیر را ورز دهید. اضافه کردن آرد را تا جایی ادامه دهید که خمیر دیگر به دست نچسبد. در این مرحله سعی کنید خمیر را با ورز دادن آماده کنید. اگر از آرد بیش از حد استفاده کنید، در نهایت شیرینی عسلی فندقی سفت خواهد شد. خمیر در عین اینکه نرم است و بافتی یکنواخت دارد نباید به دست بچسبد. یک سینی فر مناسب انتخاب کرده و کف آن را با مقداری کره یا روغن چرب نمایید. سپس از خمیر به اندازه یک گردو برداشته و در کف دست آن را گرد کنید.

روی هر کدام از این توپک ها یک فندق درسته قرار دهید. چنانچه مایل باشید می توانید از سایر مغزها و همچنین کنجد نیز استفاده نمایید. در ظرفی زرده تخم مرغ را با کمی روغن مایع ترکیب کنید. بوسیله برس قنادی، این مایه را بر روی شیرینی ها بمالید. برای رومال می توانید از زعفران نیز استفاده کنید. در این صورت رنگ شیرینی ها بهتر خواهد شد. از زعفران آب کرده برای تهیه خمیر این شیرینی نیز می توانید استفاده نمایید.هنگام تهیه مواد شیرینی، فر را روشن کرده و اجازه دهید تا کاملا گرم شود. دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. زمان پخت این شیرینی حدود ۴۵ دقیقه است. برای تنظیم زمان بهتر است به قدرت گرمایشی فر توجه داشته باشید.

تهیه شربت شیرینی عسلی فندقی

برای تهیه شربت، آب و شکر را روی گاز بگذارید و اجازه دهید تا شربت قوام بیابد. سپس مقداری آبلیمو نیز به آن اضافه کنید. جهت خوش رنگ شدن می توانید از زعفران در این مرحله نیز استفاده کنید. چنانچه نسبت به مصرف شکر محدودیت دارید، می توانید از عسل به تنهایی استفاده کنید. برای این منظور هنگامی که شیرینی ها داغ هستند، مقداری عسل بر روی آنها بریزید.
ارزش غذایی شیرینی عسلی فندقی

۳۷۵۵  کیلو کالری

 

کالری

 

 ۷۵  گرمپروتئین
 ۷۴۰ گرمکربوهیدرات
 ۵۵ گرمچربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی همه ی محصولات ما می توانید تا 85 درصد تخفیف بگیرید.
تخفیف های باورنکردنی !
بررسی تخفیف ها
قبل از هر چیزی خواص عسل طبیعی
حتما بخون
مطالعه
بهترین محصولات محلی و روستایی شیمبال
کلیک کنید