خمیر هزار لا با پنیر ریکوتا

طرز تهیه خمیر هزار لا با پنیر ریکوتا و عسل طبیعی

این دستور برای ۸ نفر است.
مواد لازم برای خمیر هزار لا با پنیر ریکوتا و عسل طبیعی
عسل طبیعی  ………………………………………………… یک سوم فنجان ( پیمانه)
ورقه خمیر شیرینی پف دار، بدون انجماد …………………………. دو ورق
پنیر ریکوتا ………………………………………………………. دو فنجان
اسانس وانیل ……………………………………………………… دو قاشق چایخوری
توت فرنگی خرد شده مکعبی ……………………………………. ۲۰ عدد

طرز تهیه خمیر هزار لا با پنیر ریکوتا و عسل طبیعی

سطح کار را آرد پاشی کنید و خمیر شیرینی را بر روی آن قرار دهید. خمیر را با ضخامت ۱/۱۶ اینچ پهن کنید. سپس آن را به هشت مربع مساوی تقسیم کرده و برش بزنید. هر کدام از مربع ها را روی یک قطعه کاغذ پوستی قرار دهید. با استفاده از یک چنگال سطح خمیر ها را سوراخ کنید. سپس روی آنها را با عسل طبیعی ( چهار قاشق چایخوری )، آغشته کنید. برای ۱۰ دقیقه خمیر را در یخچال قرار دهید تا سرد شود. این مراحل را برای لایه دوم خمیر نیز انجام دهید.
فر را از قبل با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. اولین سری خمیرهای مربعی را بپزید. ۱۵ دقیقه برای این کار کافی است. اجازه دهید سطح آنها طلایی شود. آنها را از فر خارج کنید و سری دوم را درون فر قرار دهید. دقیقا همین مراحل را تکرار کنید.
هشت بشقاب دسر حاضر کنید و وسط هر کدام مقداری عسل ریخته و کیک های مربعی شکل را روی آن قرار دهید. در یک ظرف مناسب پنیر ریکوتا را با وانیل ترکیب کنید. یک چهارم این مخلوط را همراه با توت فرنگی در مرکز هر کدام از خمیر ها بریزید. از باقی مانده عسل نیز برای خمیر دوم استفاده کنید. بلافاصله می توانید دسر را سرو کنید.توجه داشته باشید برای خرید عسل طبیعی می توانید به مطلب تشخیص عسل طبیعی مراجعه کنید.
نکته:
می توانید خمیر را به شکل دلخواه خود برش بزیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید