شربت گلابی

طرز تهیه شربت گلابی با عسل ارگانیک

شربت گلابی با عسل طبیعی می تواند باعث فرونشاندن عطش شما در روز های گرم سال باشد، همچنین این شربت گزینه بسیار مناسب برای افرادی است که از تنگی نفس رنج می برند.

استفاده از شربت گلابی با عسل یک ساعت قبل از غذا می تواند اشتهای شما به غذا را کنترل نمایید.

مواد لازم شربت گلابی با عسل:

گلابی ………………….. یک  عدد متوسط

عسل…………………… یک  تا  دو  قاشق غذا خوری

یخ……………………… به میزان دلخواه

آب …………………… یک لیوان

آب لیمو ترش………… یک تا دو قاشق غذا خوری

این میزان از مواد اولیه برای یک نفر می باشد، به ازای هر یک نفر، به تناسب مواد را اضافه کنید.

طرز تهیه شربت گلابی با عسل:

در ابتدا گلابی  را از وسط به دو نیم کرده و هسته آن را جدا می نماییم. گلابی را همراه  آب لیمو،عسل و آب داخل مخلوط کن بریزید و اجازه دهید تا کاملا با هم ترکیب شوند. سپس به میزان دلخواه یخ در آن بریزید و دوباره همه مواد را با مخلوط کن با هم ترکیب نمایید.

یک لیوان کریستالی مناسبی انتخاب کرده و نوشیدنی را داخل آن بریزید.

خواص شربت گلابی با عسل:

گلابی میوه ایی است که سرشاراز ویتامین هایی نظیر A , C, E, K  و ویتامین های گروه B    می باشد. یکی از مهم ترین خواص این شربت تقویت سیستم گردش خون بدن است.

همچنین این میوه  دارای مس و آهن می باشد. از این رو گزینه ایی بسیار مناسب برای افرادی است، که از کم خونی و کمبود مواد معدنی رنج می برند.

به همین دلیل استفاده از این شربت برای بانوان بسیار توصیه می شود، چون اکثر بانوان با کمبود آهن مواجه هستند و استفاده از این نوشیدنی می تواند برای آنها مفید باشد.

استفاده از این شربت در دوران بارداری نیز می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. گلابی میوه ایی است که گفته می شود، خوردن آن باعث زیبایی نوزاد خواهد شد و عسل ماده ایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، چون سرشار از ویتامین سی است.

در طول نه ماه بارداری احتمال سرما خوردگی همیشه برای مادران است. استفاده از شربت گلابی با عسل طبیعی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای درمان سرما خوردگی و سرفه های شدید باشد. اما باید دقت داشته باشید که استفاده از عسل در دوران بارداری نباید از دو الی سه قاشق غذا خوری تجاوز کند و از آنجا که بدن انسان ها باهم متفاوت است و این موضوع در دوران بارداری از اهمیت ویژه ایی برخوردار است، حتما قبل از استفاده این شربت در دوران بارداری، از پزشک مشورت بخواهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید