نانا فونتانا

نانا فونتانا ایتالیایی با عسل طبیعی

مواد لازم برای نانا فونتانا ایتالیایی با عسل طبیعی

کره ذوب شده ………………………………….. یک قالب
شکر ………………………………………….. یک دوم پیمانه
رنده پوست پرتقال ……………………………. دو قاشق چایخوری
رنده پوست لیمو ……………………………… دو قاشق چایخوری
آرد ………………………………………….. ۳ پیمانه
حدود یک دوم پیمانه آرد اضافی برای خمیر کردن در نظر بگیرید.
روغن سرخ کردنی …………………………. به مقدار لازم
عسل طبیعی شیمبال ………………………… یک فنجان
ترافل رنگی برای تزیین
گردوی ریز شده (دلخواه)
کاغذهای رنگی کیک (دلخواه)

طرز تهیه نانا فونتانا ایتالیایی با عسل طبیعی

در یک ظرف مناسب تخم مرغ ها ، شکر و کره را با هم ترکیب کنید. رنده پوست لیمو و پرتقال را اضافه کنید. سه پیمانه آرد را کم کم اضافه کنید و در عین حال خمیر خوب ورز دهید. اضافه کردن آرد را تا جایی ادامه تا دهید تا خمیر دیگر به دست نچسبد. خمیر را از ظرف بیرون بیاورید و بر روی یک سطح آرد پاشی شده قرار دهید.
به اندازه یک توپ گلف از خمیر بردارید. خمیر را بین دو کف دست قرار داده و یک رشته به شکل طناب بسازید. ضخامت طناب باید حدود یک چهارم اینچ باشد. ( برای این کار می توانید خمیر را بر روی سطح گذاشته و با حرکت کف هر دو دست آن را به صورت رشته ایی درآورید. ) در صورت لزوم از مقداری کمی آرد استفاده کنید تا خمیر به دست هایتان نچسبد. سپس این طناب خمیری را به اندازه نخود برش بزنید. به این شکل توپ های کوچک نانا فونتا حاضر می شوند. ظرف مناسبی را انتخاب کرده و آن را با کاغذ مخصوص بپوشانید. توپ های کوچک خمیری را بر روی آن قرار دهید. ( در این مرحله می توانید کار را متوقف کنید و به مدت یک شب خمیر را درون یخچال نگهداری کنید. روز بعد می توانید آنها را سرخ کنید. در غیر این صورت ظرف خمیر را با سلفون بپوشانید.)

یک ظرف گود مناسب انتخاب کنید. تا یک سوم آن روغن بریزید. روغن را روی شعله گذاشته و اجازه دهید دمای آن به ۳۷۵ درجه فارنهایت برسد. اگر برای سنجش دمای روغن دماسنج ندارید، یکی از توپ های خمیری را برای امتحان داخل آن بیاندازید. با این روش متوجه دمای مناسب روغن خواهید شد. در این حالت پس از گذشت ۱ تا ۲ دقیقه رنگ شیرینی قهوه ایی طلایی خواهد شد. توپ های خمیری را در دسته های کوچک سرخ کنید. با استفاده از کفگیر مناسب آنها را از روغن بیرون بیاورید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. سپس آنها را بر روی تنظیف قرار دهید. به این ترتیب شیرینی کمترین میزان جذب روغن را خواهد داشت. به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا نانا فونتاناها سرد شوند. ( نکته: تا زمانی که کاملاً خنک نشده اند ، آنها را روی هم قرار ندهید.)
در یک ظرف مناسب، شیرینی ها را به عسل طبیعی آغشته کنید. برای این کار می توانید از اسپاتول و یا دست های خود استفاده کنید. در هر حال باید کار را به آرامی انجام دهید. برای خرید عسل طبیعی به فروشگاه آنلاین شیمبال مراجعه کنید. ( اختیاری: در این مرحله در صورت تمایل می توانید از گردوی ریز شده نیز استفاده کنید. )
یک برج با این توپ های عسلی در کاغذهای رنگی درست کنید و روی آن را با ترافل های رنگی تزیین نمایید. نوش جان !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین محصولات محلی و روستایی شیمبال
کلیک کنید