کیک مغزدار ایتالیایی با عسل و نکات پخت آن

کیک مغزدار ایتالیایی با عسل طبیعی، جزء آن دست از کیک هایی است که  حس شیرینی پزی شما را به راحتی قلقلک می دهد. می توانید این کیک را به مدت طولانی نسبت به سایر کیک های دیگر در یخچال نگهداری نمایید. در پخت این کیک می توانید از مغز های دلخواه استفاده نمایید.

 

مواد لازم کیک مغزدار ایتالیایی با عسل:

آرد ……………………………………… ۶۰ گرم

دارچین………………………………….. یک دوم قاشق چایخوری

زنجفیل………………………………….. یک دوم قاشق چایخوری

شکر …………………………………… ۹۰ گرم

عسل طبیعی……………………………………. ۱۱۵ گرم

بادام پوست گرفته……………………….. ۱۰۰ گرم

فندق پوست گرفته ………………………. ۱۱۰ گرم

پوست پرتقال شکری شده ……………… ۹۵ گرم

آناناس شکری شده …………. …………۱۰۰ گرم

پودر کاکائو……………………………. ۳۰ گرم

طرز تهیه کیک مغزدار ایتالیایی با عسل

برای تهیه این کیک در ابتدا یک قالب بیست سانتی متری را چرب کرده و کف آن را با کاغذ مخصوص بپوشانید وکف کاغذ و دیواره های قالب را نیز کاملا چرب کنید. برای این کیک بهتر است از قالب های کمربندی استفاده کنید.

فر را روشن کرده و دمای آن را روی ۱۵۰ درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم.  برای طلایی شدن فندق و بادام، آنها را در یک ظرف مناسب ریخته و در فر قرار می دهیم تا طلایی رنگ شوند، سپس آنها را از فر بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شوند، سپس آناناس، آرد ، کاکائو، پوست پرتقال شکری شده ، دارچین و زنجبیل را به آنها اضافه می کنیم . خوب هم میزنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند.

در  ظرفی دیگر شکر و عسل را باهم ترکیب کرده  و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر ذوب شود و مواد شروع به جوشیدن کند تا غلیظ شود. در این مرحله با استفاده از یک قاشق چوبی مواد را مدام هم بزنید. غلظت این مواد باید تا حدی باشد که وقتی مقداری از آن را در آب سرد میریزیم مواد به شکل کاملا یکدست و منسجم به ته ظرف رود. وقتی غلظت شیره به این حد رسید بلافاصله آن را بر روی ترکیبات آرد میریزیم. در این مرحله باید سرعت عمل داشته باشید و شیره و مواد را سریع با هم مخلوط کنید تا ترکیب یکنواختی از مایه را داشته باشید.

مواد را درون قالب ریخته و سطح آن را کاملا صاف و یکدست می کنیم و به مدت ۳۵ دقیقه در فر به آن اجازه پخت می دهیم. پس از پخته شدن اجازه دهید تا کمی سرد شود، اما همچنان گرمای کیک را باید حس کنید و سپس آن را از قالب خارج نمایید و برش بزنید.  سطح کیک را در صورت تمایل می توانید با پودر شکر تزیین کنید.

می توانید با پوشش آلومینیومی این کیک را به مدت ۶ هفته در یخچال نگه دارید.

ارزش غذایی کیک مغزدار ایتالیایی با عسل در هر صد گرم:

 ۴۰۲ کیلو کالری

 

کالری

 

۱۳ گرمچربی
۵۹ گرمکربوهیدرات
۷ گرمپروتئین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید