خواص عسل برای کبد

۹روش استفاده از عسل ارگانیک برای درمان کبد

خواص عسل برای کبد ، از عسل طبیعی خیلی وقت است که برای بیماری های کبدی استفاده می شود ، در واقع  عسل برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها خوب است  که در مطالب دیگر سایت در مورد آنها زیاد نوشته اییم ، به طور خلاصه سعی کرده ایم خیلی مفید و کامل استفاده از عسل برای درمان کبد را با دلایل علمی به شما ثابت کنیم و درپایان ۹ روش استفاده از عسل برای درمان کبد به شما آموزش  دهیم که ترجمه شده سایت( livestrong )می باشد.

آیا دلیل علمی وجود دارد عسل برای کبد مفید است؟

در حقیقت بله ،از عسل زمانی به عنوان درمان و محافظ طبیعی برای کبد در زمان قدیم استفاده می شده است ، ولی اخیرا فواید عسل طبیعی توسط دانشمندان با تحقیق بر روی کبد بیمارحیوانات و انسانها  تست و بررسی شده است ، بررسی ها نشان داد عسل برای کبد مفید است .

ارزش تغذیه ای عسل

عسل شامل ویتامین های گروهB،پتاسیم،منیزیم،ویتامینC و کلسیم است . همچنین دارای پروتئین و اسید آمینه بوده که از بلوک های اصلی پروتئین می باشند ، احتمالا جالب تر از همه این باشد که عسل طبیعی شامل ترکیبات فنولیک هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند .ولی آنتی اکسیدان ها چه موادی هستند؟ آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی هستند که تاثیرات آسیب رسان رادیکال های آزاد را دفع یا خنثی می کنند که با پیری و بیماری های مفصلی مرتبط هستند.اگر تصمیم دارید روش های تشخیص طبیعی را یادبگیرید میتوانید به مطلب تست عسل طبیعی مراجعه نمایید

محافظت از کبد در برابر سموم

براساس تحقیق منتشر شده در سال ۲۰۱۲ مجله ژورنال پزشکی evidence ;محققان برای ارزیابی محافظت عسل از بدن در برابر مواد سمی بر روی موش های آزمایشگاهی سموم قوی آسیب زننده را آزمایش کردند، که نتیجه نشان داد موش ها بدون عسل آسیب کبدی قابل توجهی متحمل شدند.

در واقع عسل از کبد و کلیه های موش ها در برابر سموم محافظت کرده و کلسترولشان را تقویت کرده است ، در ادامه اینکه چه موادی در عسل باعث محافظت از کبد شده است را محققان به صورت احتمالی به فعالیت آنتی اکسیدانی ترکیبات فنولی موجود در عسل نسبت می دهند.

محافظت از صفرا

صفرا ،حتما سوال اینجاست صفرا چه ربطی به کبد دارد!؟ صفرا مایع گوارشی سبز رنگ است که به وسیله کبد بوجود می آید و از مجاری صفراوری عبور می کند و در پایان در کیسه صفرا جمع می شود تا به هضم غذا کمک کند . در واقع سنگ کیسه صفرا ، تومورها یا التهاب می توانند موجب مسدود شدن مجاری شود و در نهایت باعث آسیب به کبد شود . همانطور که متوجه شدید صفرا از کبد بوجود می آید و تاثیر مستقیمی بر روی آن دارد، طی تحقیقات انجام شده به موش های دچار ابتلا به انسداد مجاری صفراوی عسل داده شد ، نتیجه آزمایش مشخص کرد به محافظت کبد آنها کمک می شود. برای مطالعه بیشتر صفرا می توانید به این لینک در ویکی پدیا مراجعه کنید.

تحقیقات انجام گرفته

میاسنیکوف و لوگینوف گفته است; که در سال های اخیر بر روی کسانی که مشکلات کبد داشته اند و همچنین مجاری های کبد و  صفراوی آنها نیز مشکل داشته است ، با استفاده ازعسل آنها رو درمان کرده است.

والترستامبولیو:یقین دارد اگر از عسل طبیعی برای بیماران کبدی و صفراوی به صورت برنامه غذایی استفاده شود ، می تواند کمک زیادی در درمان بیماران باشد; چون معتقد است عسل ارگانیک حاوی مقدار زیادی اسیدهای آلی ، آنزیم ها و مواد آلی است که به درمان کبد کمک شایانی می کند. در ادامه می توان اضافه کرد برای اثر گذاری بهتر خاصیت عسل برای کبد می توان مقدار کمی ژل رویال و گرده گل نیز به آن اضافه کرد.

شیرم ، یکی از دانشمندان برجسته و شناخته شده است که مدعی شده از محلول عسل ارگانیک جهت بهبود عفونت کیسه صفرا و کبد استفاده کرده است ، نتیجه ی این آزمایش مشخص کرد تجمع خون در کبد از بین برود و همچنین التهاب یرقان کاهش پیدا کند.

خانم اسماء منیر و دکتر عادل قندیل: آزمایشاتی را در خصوص خاصیت عسل بر افراد مسمومیت های کبدی انجام داده اند، این و محقق به موش ها الکل اتانول و متیل کلرید کربن تزریق کردند که با عث مسمویت کبدی موش ها شد ، سپس آنها را به سه دسته تقسیم کردند :به دسته اول چیزی برای درمان ندادند ، به دسته دوم مقداری عسل طبیعی به صورت خوراک دادند و به دسته آخر هپارین و آب مقطر دادند.

نتیجه این آزمایش نشان داد که اکثر موش ها بعد از گذشت دو هفته جان خود را از دست داده اند به غیر از آن گروه موش هایی که عسل خورده بودند. ۹۰٪ از آن ها مداوا شدند و کبد این موش ها وظیفه خود را همانند قبل بیماری، به درستی انجام می داده اند.

نتیجه مشخص شد که تمامی موش های آزمایشگاهی بعد از ۲ هفته جان باختند به غیر ۹۰ درصد موش هایی که عسل تغذیه کرده بودند .کبد این موش ها درمان شده بود.

این نتایج آزمایشگاهی نشان داد عسل خالص چقدر در مسمومیت های کبدی مفید است. البته این را هم اضافه کنیم عسل برای کاهش فشار خون و هم چنین ذخیره سازی گلیکوژن در کبد و فعال سازی سلول های کبد برای مقابله با رسوبات چربی در آن ها نیز مفید است .

۹ روش استفاده از عسل ارگانیک برای سلامتی کبد

۱. جهت پیشگیری و درمان بیماری کبد شربت عسل درست کنید و میل نمایید مخصوصا در فصل تابستان ، طرز تهیه شربت عسل به این گونه است که یک قاشق مرباخوری آب لیمو یک قاشق غذا خوری عسل در یک لیوان آب (خنک باشد زیاد سرد نباشد)مخلوط کنید . چه زمانی بهتر است استفاده کنید؟ بهترین زمان در میان وعده هاست.

۲. برای بیماران یرقانی ، هسته انگور را له کنید و با عسل مخلوط کنید و سپس میل نمایید

۳. ۲۰۰ گرم عسل خام با ۲۰ گرم پودر سیاه دانه و ۱۰ گرم آلوئه‌ورا مخلوط نمایید و به مدت یک هفته هر روز صبح هنگام صبحانه یک قاشق مرباخوری از آن میل کنید.

۴. روش دیگر برای افرادی که بیماری یرقان کبد دارند بدین صورت است که ۲ عدد لیمو ترش را با پوست در یک لیتر آب جوش به مدت  زمان دو ساعت بگذارید تا خیس بخورد سپس لیمو را له کنید و ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید و هر ۶ ساعت یک لیوان از آن را به مدت ۱۴ روز بنوشند.

 

۵.مقداری عسل با روغن ماهی یا روغن زیتون ترکیب کنید ، استفاده از این ترکیب باعث تسریع روند درمان کبد می شود.

روش تهیه: ۴۰ گرم روغن ماهی یا روغن زیتون را با ۶۰ گرم عسل طبیعی ترکیب نمایید و روزی یک قاشق در وعده صبحانه مصرف کنید.

۶. بادام شیرین را له کنید و با عسل مخلوط کنید و هر روز صبح به اندازه یک قاشق میل کنید.

۷. برای تقویت و رفع ضعف کبد ۲۰۰ گرم عسل ارگانیک با ۲۰ گرم زنجبیل مخلوط نمایید و به میزان یک قاشق مرباخوری با مقداری آب ولرم نوش جان کنید.

۸. برای درمان بیماری کبدی مقدار کمی ژل رویال اصل با یک قاشق مرباخوری گرده گل و یک قاشق غذاخوری عسل با یک استکان عرق کاسنی در لیوان آب ترکیب نموده و قبل از وعده صبحانه به مدت ۱۴روز در ماه بنوشید.

۹.  برای درمان بیماری کبدتان هر صبح به مدت دو ماه صبح ناشتا و آخر شب یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی مصرف کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *