درمان آکنه

بهترین درمان آکنه به صورت طبیعی

پوست شما در زیبایی شما تاثیر زیادی دارد. اگر از پوست محافظت درست صورت نگیرد به زودی از پا در خواهد آمد. درمان آکنه به صورت طبیعی با روش هایی که به سادگی در منزل فراهم شده است می تواند اثربخشی بسیار عالی داشته باشد و پوستی شفاف و زیبا به شما هدیه دهد. در اجرای روش های طبیعی صبور و ثابت قدم باشید.

درمان آکنه با سرکه سیب

درمان آکنه به صورت طبیعی با سرکه سیب ارزان و مطمئن است. سرکه سیب از دسته مواد بسیار ارزشمند برای مبارزه با جوش و آکنه است. این محصول طبیعی باکتریهایی که از همان ابتدا باعث ایجاد جوش می شوند را، می کشد. از سوی دیگر سبب تنظیم Ph پوست می شود و از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند. سرکه سیب سبب سفت شدن پوست شده و چربی های اضافی را از بین می برد. استفاده بیشتر از اندازه از این محصول باعث خشک شدن پوست می شود.

طریقه مصرف: در ابتدا باید پوست شسته شود و با دستمال تمیز خشک شود. نیاز است که یک مقدار سرکه سیب با یک لیوان آب ترکیب شده و از یک تکه پنبه استفاده کنید و پنبه آغشته به محلول را روی جوش صورت خود بکشید. ده دقیقه تا دو ساعت صبر کنید و صورت خود را بشویید. این کار را در طول روز چندین بار تکرار کنید. حتماً از مرطوب کننده نیز استفاده نمایید.

درمان آکنه با ترکیب عسل و دارچین

درمان آکنه به صورت طبیعی با عسل و دارچین بی نظیر است. عسل چسبناک است و دارچین تند و این ترکیب سبب می شود که مبارزه با آکنه به خوبی صورت بگیرد. دارچین خاصیت ضد میکروبی دارد و از انتشار بیشتر باکتری ها جلوگیری می کند و نقش یک آنتی بیوتیک را ایفا می کند.

طریقه مصرف: نیاز است که در ابتدا صورتتان را بشویید و خشک کنید. از دو قاشق عسل و یک قاشق دارچین استفاده کرده و آنها را ترکیب کنید و به هم بزنید. خمیر یک دستی استفاده می شود که باید مانند ماسک به کل صورت زده شود. ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورت را بشویید. این کار را حداقل یک ماه هر روز تکرار کنید. جهت استفاده از این ترکیب بایستی عسل کاملا طبیعی باشد .برای خرید عسل طبیعی به فروشگاه شیمبال مراجعه کنید .

درمان آکنه با پاپایا

پاپایا از دسته محصولاتی است که در موارد زیبایی استفاده می شود. این مواد به طور ساده و طبیعی نیز یک درمان خوب برای جوش ها محسوب می شود و سطح پوست را از سلول های مرده پاک کرده و از لیپید های اضافی در امان نگه می دارد و پوست را صاف و یک دست می کند. پاپایا دارای آنزیمی است که از به وجود آمدن چرک در پوست جلوگیری می کند.

طریقه مصرف: در ابتدا نیاز است پوست صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید. از قسمت گوشتی پاپایا استفاده کنید و آن را آنقدر بکوبید تا نرم و یک دست شود. خمیر به دست آمده را به پوست صورت خود بمالید. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و با آب گرم بشویید. در صورتی که پوستتان پس از شستشو خشک شد از مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.

 

درمان آکنه با روغن درخت چای

اسم روغن درخت چای در طب سنتی بسیار به گوش می خورد. تخصص اصلی این روغن در از بین بردن چرک و آکنه های پوستی است. شاید با خود بگویید استفاده از روغن سبب می شود که پوست بیشتر جوش بزند اما روغن درخت چای با روغنی که پوست ترشح می کند فرق دارد این روغن سبب حل کردم چربی ها و سلول های مرده می شود و منافذ پوست را باز می کند و همینطور خاصیت آنتی باکتریال دارد و از بروز مجدد جوش ها جلوگیری می کند. می توانید این روغن ها را به صورت موضعی مصرف کنید دقت کنید که هرگز اجازه مصرف خوراکی آن را ندارید.

طریقه مصرف: صورتتان را بشویید و خشک کنید. روغن چای را به میزان کم با آب قاطی کنید تا رقیق شود. از یک تکه پنبه استفاده کنید و محلول را روی جوش ها بمالید. بهتر است رفته رفته کمی غلظت محلول را بیشتر کنید اما در این کار عجله نداشته باشید.یک هفته با همین غلظت تکرار کنید و هفته بعد غلظت را بیشتر کنید.  این پروسه را یک ماه حداقل دنبال کنید تا نتیجه بگیرید.

درمان آکنه با آلوئه ورا

آلوئه ورا از دسته محصولات طبیعی برای درمان آکنه محسوب می شود. به سادگی می توانید یک گلدان کوچک در منزل خود داشته باشید و آلوئه ورا در آن بکارید. سعی کنید این محصول را طبیعی استفاده کنید. خاصیت درمانی و ضد التهاب و قرمزی آلوئه ورا بسیار زیاد است.

طریقه مصرف: بهتر است در ابتدا پوست صورت شسته شود و سپس از آلوئه ورا مستقیم روی بخش های ملتهب و جوش دار استفاده شود.

درمان آکنه با جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده شگفت انگیز است. وقتی صحبت از جوش شیرین می شود در واقع همان سدیم کربنات است که خاصیت بی شماری دارد. جوش شیرین یک ضدعفونی کننده ملایم بوده و در مبارزه با میکروب ها و باکتری ها توانایی عجیبی دارد. چربی های اضافی را از بین می برد و خاصیت ساییدگی دارد و سبب می شود که لایه روی پوست که حاوی سلول های مرده است تراشیده شود و در نهایت پوست را صاف و شفاف می کند.

طریقه مصرف:

روش اول: اگر قرار است به صورت ماسک استفاده کنید باید جوش شیرین و آب را با یک نسبت با هم ترکیب کنید و یک خمیر تهیه کنید. حدود دو دقیقه خمیر را به صورت دایره ای روی صورتتان ماساژ دهید. بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس بشویید.

روش دوم: برای ماساژ دادن نیز می بایست نصف فنجان جوش شیرین را با یک هشتم فنجان آب ترکیب کنید و خمیری تهیه کنید و روی پوست صورت بمالید. ۵ الی ۴ دقیقه صبر کنید و با آب گرم بشویید.

درمان آکنه با جو دو سر

جود دوسر به عنوان یک ماسک ارگانیک برای از بین بردن آکنه بی نظیر است و سبب می شود که قرمزی و التهاب جوش ها کاسته شود و اگر بتوانید مقداری عسل به آن اضافه کنید بسیار عالی خواهد بود.


عسل طبیعی با کیفیت

عسل طبیعی درجه ۱ شیمبال با ساکارز و پرولین مناسب . 
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان درجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کناردرجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل چهل گیاه درجه ۲
خرید عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *