موم زنبور عسل

مطلب علمی درمورد ترکیبات موم زنبورعسل

موم زنبور عسل دارای خواص بسیاری است که در مطلب هر آنچه باید درمورد خواص موم عسل بدانید به طور مفصل صحبت کرده ایم ودر این مطلب قصد داریم ترکیبات موم عسل طبیعی را مورد بررسی قرار دهیم . از موم عسل در صنایع داروسازی و صنایع غذایی استفاده می گردد. همچنین موم دارای مواد خوشبو کننده می باشد که در صنایع آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

موم زنبور عسل شامل ۲۴۸ ترکیب مختلف می باشد. مثلا موم گونه ای از زنبور عسل به نام Apis mellifera دارای ۱۱۱ ترکیب فرار است. موم این نوع از زنبور عسل دارای ۴۸ ماده مختلف بوده، که سبب خوشبو کردن موم می گردند.

با توجه به آزمایشاتی که بر روی موم زنبور عسل انجام گرفته است مشخص گردید، که این ماده شامل ترکیباتی مانند؛ منو و دي استرهاي اشباع شده و اشباع نشده، هيدروكربنهاي اشباع شده و اشباع نشده و اسيدهاي فرار و هيدروكسي پلي استرها است. در روند این آزمایشات مشخص شد که بر اثر گرما دادن نسبت مقادیر استر ها به اسید ها به طور قابل ملاحظه ای تغییر می یابد. این تغییرات به حدی بود، که در مدت ۲۴ ساعت و در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد، نسبت استر به اسید بسیار بیشتر از موم خالص زنبور عسل شد. با ادامه حرارت و بالا بردن دما مشاهده شد، هیدروکربن ها از بین رفته و خواص فیزیکی موم تغییر پیدا کرد. بدین ترتیب گرما دادن بیش از ۱۰۰ درجه و به طور مداوم سبب ذوب شدن موم شده و ساختمان آن را تغییر داد. این عمل تغییرات بسیاری در ترکیبات فرار موم زنبور عسل، از جمله مواد خوشبو کننده آن وارد کرد.

علاوه بر گرما دادن، سفید کردن نیز، ترکیبات موم را تغییر می دهد. این تغییرات شامل از بین رفتن ترکیبات خوشبوی موم شده که در نهایت موم حاصله دیگر عطر و بوی مطبوع اولیه خود را نخواهد داشت، به طوری که گمان می شود تمامی ترکیبات فرعی آن، از بین رفته اند.

مصرف موم زنبورعسل برای انسان بی خطر بوده و در ایالات متحده آمریکا به عنوان غذا برای انسان مورد استفاده قرار می گیرد. موم زنبور عسل ماده ای خنثی می باشد و به هیچ وجه با دستگاه گوارش انسان واکنش نشان نمی دهد و بدون تغییر از بدن عبور می کند. با این حال مواد موجود در موم به تدریج بر اثر فرایند هضم در بدن آزاد می گردند که از این خاصیت موم برای فرآورده های دارویی استفاده می گردد. البته این ویژگی موم زمانی که در مجاورت مواد شیمیایی سمی، آفت کش ها و… قرار گیرد، بسیار خطرناک می گردد.

Apis mellifera: The western honey bee or European honey bee (Apis melliferais the most common of the 7–۱۲ species of honey bee worldwide. The genus name Apis is Latin for “bee”, and mellifera is the Latin for “honey-bearing”, referring to the species’ production of honey


عسل شیمبال

عسل طبیعی شیمبال

با پایین ترین ساکارز و پرولین بالا ، دارای برگه آزمایشگاهی
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
مشاهده محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید