خواص عسل برای ریه

یکی از خواص عسل طبیعی، داشتن انواع آنتی بیوتیک است، که به آن خاصیت ضد عفونی کنندگی می دهد. همچنین عسل دارای موادی مانند اسانس تره بانتین،کافور و کاکوتی بوده که به باعث آرامش ریه ها و تخلیه اخلاط چرکی از آن ها می شود. به همین دلیل، از عسل درمانی در کنار دارو های ریوی استفاده می شود.

با هر بیماری نیروی بدن قدری تحلیل رفته و انرژی بدن صرفه مبارزه با عامل بیماری زا می شود. در این حالت اگر انرژی از دست رفته بازیابی نشود، بدن مقاومت خود را در برابر بیماری از دست خواهد داد.

فواید عسل برای بیماری های ریوی

عسل طبیعی ماده ای غذایی می باشد که کالری حاصل از آن به راحتی در سوخته و تبدیل به انرژی می شود. به همین دلیل این ماده برای بیماران ریوی که توانایی انجام فعالیت های سنگین را ندارند، بسیار مفید است. همچنین یکی دیگر از خواص عسل طبیعی این است که باعث بالا بردن ذخایر انرژی بدن و افزایش قدرت مقاومت بدن می گردد.

عسل درمانی و تاثیر آن بر رفع بیماری های ریوی

بر اساس آزمایشات به دست آمده، تمامی بیمارانی که همراه با هرگونه بیماری ریوی اعم از یک گرفتگی صدا ساده بوده و یا سینه درد، سرفه و حتی بیمارانی که به سل مبتلا هستند، اگر از عسل درمانی و یا ترکیب خواص عسل با مواد دیگر در کنار دارو های شیمیایی استفاده کننده، قدرت بهبودی آن ها افزایش می یابد. برای این منظور می توان از خواص عسل به تنهایی، عسل رقیق شده در آب جوشیده ولرم یا سرد، عسل رقیق شده در شیر و مخلوط عسل و گلبرگ گُل محمدی، برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، بیماری های عفونی ریه و سل ریوی مناسب است.

همچنین می توان برای درمان سرفه، گرفتگی صدا و … از ترکیب یک استکان آب پیاز، یک استکان سرکه و دو استکان عسل به مقدار یک قاشق غذاخوری، استفاده نمود.

نکاتی که در مورد عسل درمانی باید بداند

برای درمان هر بیماری، مراجعه به پزشک و هماهنگی با او برای مصرف دارو های مکمل مانند عسل درمانی، ضروری است. هر چند که مصرف عسل برای بیماران ریوی مشکلی ندارد، ولی باز هم باید در مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. هیچگاه استفاده از خواص عسل و یا سایر دارو های سنتی را به جای رعایت دستورات پزشکی قرار ندهید.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم نیلوفر ساکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم های جالبی داریم پیج من را دنبال کنید
مشاهده