درمان عفونت ریه

خواص عسل برای ریه

یکی از خواص عسل طبیعی، داشتن انواع آنتی بیوتیک است، که به آن خاصیت ضد عفونی کنندگی می دهد. همچنین عسل دارای موادی مانند اسانس تره بانتین،کافور و کاکوتی بوده که به باعث آرامش ریه ها و تخلیه اخلاط چرکی از آن ها می شود. به همین دلیل، از عسل درمانی در کنار دارو های ریوی استفاده می شود.

با هر بیماری نیروی بدن قدری تحلیل رفته و انرژی بدن صرف مبارزه با عامل بیماری زا می شود. در این حالت اگر انرژی از دست رفته بازیابی نشود، بدن مقاومت خود را در برابر بیماری از دست خواهد داد.

نقش تغذیه در عفونت ریه 

اول از هر چیز باید بدانیم چرا عفونت ریه گرفته ایم ُعفونت‌های ریه عوامل مختلفی دارند. ویروس، باکتری، قارچ و حتی عوامل انگلی می‌تواند باعث عفونت دستگاه تنفسی شود. آنچه در بیماری تاثیر دارد، سیستم ایمنی بدن فرد است و آنچه روی سیستم ایمنی تاثیر دارد، شرایط تغذیه است.

طبق آماری که سال ۲۰۰۶ منتشر شد، ۳۳درصد مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال در کشورهای درحال توسعه، ناشی از عفونت تنفسی است و ۵۷درصد مرگ و میر ناشی از عفونت تنفسی با وضعیت تغذیه ارتباط دارد. در واقع مراقبت‌های تغذیه‌ای بخشی از درمان کمکی برای بهبود وبازتوانی بیمار است.

خواص عسل برای بیماری های ریوی

عسل طبیعی ماده ای غذایی می باشد که کالری حاصل از آن به راحتی در بدن سوخته و تبدیل به انرژی می شود. به همین دلیل این ماده برای بیماران ریوی که توانایی انجام فعالیت های سنگین را ندارند، بسیار مفید است. همچنین یکی دیگر از خواص عسل این است که باعث بالا بردن ذخایر انرژی بدن و افزایش قدرت مقاومت بدن می گردد.

 

عسل درمانی و تاثیر آن بر رفع بیماری های ریوی

بر اساس آزمایشات به دست آمده، تمامی بیمارانی که همراه با هرگونه بیماری ریوی اعم از یک گرفتگی صدا ساده بوده و یا سینه درد، سرفه و حتی بیمارانی که به سل مبتلا هستند، اگر از عسل درمانی و یا ترکیب خواص عسل با مواد دیگر در کنار دارو های شیمیایی استفاده کننده، قدرت بهبودی آن ها افزایش می یابد. برای این منظور می توان از خواص عسل به تنهایی، عسل رقیق شده در آب جوشیده ولرم یا سرد، عسل رقیق شده در شیر و مخلوط عسل و گلبرگ گُل محمدی، برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، بیماری های عفونی ریه و سل ریوی مناسب است.

همچنین می توان برای درمان سرفه، گرفتگی صدا و … از ترکیب یک استکان آب پیاز، یک استکان سرکه و دو استکان عسل به مقدار یک قاشق غذاخوری، استفاده نمود.

نکاتی که در مورد عسل درمانی باید بدانید

برای درمان هر بیماری، مراجعه به پزشک و هماهنگی با او برای مصرف دارو های مکمل مانند عسل درمانی، ضروری است. هر چند که مصرف عسل برای بیماران ریوی مشکلی ندارد، ولی باز هم باید در مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید. هیچگاه استفاده از خواص عسل و یا سایر دارو های سنتی را به جای رعایت دستورات پزشکی قرار ندهید.

تجویز ابن سینا

ابن سینا برای درمان مراحل اولیه سل مخلوط عسل طبیعی با گلبرگ گل سرخ را تجویز می کند و معتقد بود که برای تاثیر بهتر و بیشتر ، عسل طبیعی باید قبل از نهار میل شود. همچنین خوردن عسل با شیر گرم داروی خیلی مؤثری برای درمان بیماری شش می باشد. اگر به دنبال عسل طبیعی هستید من به شما عسل کنار را پیشنهاد می کنم . برای خرید عسل کنار بروی لینک کلیک کنید.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم نیلوفر ساکی


عسل طبیعی با کیفیت

عسل طبیعی درجه ۱ شیمبال با ساکارز و پرولین مناسب . 
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان درجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کناردرجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل چهل گیاه درجه ۲
خرید عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *