معجون سیر و عسل

معجون سیر و عسل، معجزه ای از عصاره های طبیعی

طبیعت سرشار از شگفتی است. شگفتی هایی اعجاز انگیز از ترکیباتی گیاهی که همچون نوش دارویی در بهبود و درمان انواع عارضه ها عمل می نمایند. معجون هایی استخراج شده از دل طبیعت، همچون معجون سیر و عسل که با نگاهی گذرا بر تاریخ و پیشینه طب و علم پزشکی، می توان به اهمیت آن پی برد. ترکیبی مملو از خواصی درمانی و سحر آمیز که همچون ترکیب خواص عسل و لیمو، خواص دارچین و عسل، خواص زنجبیل وعسل و حتی خواص ژل رویال از اهمیتی ویژه در طب سنتی، این میراث چندین و چند ساله برخوردار می باشد.

دنیایی امروزی که اگر چه در آن شاهد رشد و گسترش بیش از پیش علوم گوناگون از جمله علم طب و پزشکی می باشیم، اما همواره شاهد جایگاه والا ی طب سنتی، این میراث بر جای مانده از پیشینیانمان در روند بهبود و درمان عارضه های گوناگون می باشیم.

از این رو همراه ما باشید! زیرا قصد داریم تا در ادامه به شرح جامعی از مزایا و فواید استفاده از معجون سیر و عسل، این معجزه ی استخراج شده از عصاره های طبیعی بپردازیم.

هر آنچه لازم است از فواید معجون سیر و عسل بدانید!

همان طوری که می دانید، عسل فرآورده ای طبیعی از دل طبیعت می باشد که سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن است. موادی مغذی و ضروری که همچون محافظی از بدن در برابر عوامل مخرب و بیماری زا مراقبت می نمایند و منجر به حفظ سلامت و افزایش آن می شوند. ماده ای شیرین و غلیظ که دارای خواص دارویی و درمانی بیشمار، می باشد. خواصی بی نظیر که به هنگام ترکیب شدن با دانه ای گیاهی به نام سیر، دو چندان می شوند. معجون سیر و عسل، ترکیبی مملو از آنتی بیوتک های طبیعی می باشد که با حفاظت از سیستم ایمنی بدن و تقویت بخشیدن به آن راه حلی مناسب برای بهبود و درمان عارضه های عفونی، التهابات استخوانی و بیماری هایی شایع و مزمن می باشد.

فوایدی بی نظیر از معجون سیر و عسل که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت!

معجون سیر و عسل، درمانی قطعی برای بیماری های مزمن!

  • بهبود بخشیدن به روند گردش خون و تنظیم آن

بدون شک آنچه که سبب محبوبیت بیش از پیش معجون سیر و عسل در طب سنتی می شود، خاصیت بی نظیر این ترکیب گیاهی در بهبود روند گردش خون می باشد. زیرا گوگرد موجود در این ترکیب دارویی نه تنها منجر به بهبود بخشیدن به روند گردش خون و تنظیم آن در حالتی نرمال و استاندارد می شود، بلکه با پیشگیری از لخته شدن خون، مانع از بروز اختلالاتی خطرناک از جمله ترومبوز و برجسته شدن رگ های واریس و در نتیجه بروز بیماری شایع واریس می شود.

  • موثر در کاهش فشار خون و ایجاد تعادل در آن

همچنین کاهش فشار خون و ایجاد تعادل در آن نیز از دیگر مزایا و فواید استفاده از معجون سیر و عسل، این ترکیب دارویی می باشد. زیرا سیر موجود در این ترکیب جادویی، با کاهش سرعت انعقاد خون، نه تنها منجر کاهش فشار خون و در نتیجه حفظ آن در حالتی متعادل می شود، بلکه از نقشی موثر در پیشگیری و حتی کاهش خطر بروز سکته های قلبی و مغزی نیز برخوردار می باشد.

  • کاهش و در نتیجه کنترل کلسترول مضر

کاهش کلسترول مضر خون نیز از دیگر خواص معجون سیر و عسل می باشد. زیرا سیر خام و طبیعی موجود در این معجون گیاهی، دارای ماده ای موثر به نام آلیسین می باشد که با امداد رسانی به روند گردش خون، نه تنها عاملی موثر در کاهش کلسترول های مضر و اضافی بدن می باشد، بلکه فاکتوری مهم در تنظیم تری گلیسیرید و حفظ آن در سطحی استاندارد می باشد.

  • کاهش التهابات و اختلالات مزمن

از دیگر مزایا و خواص استفاده از معجون سیر و عسل می توان به کاهش التهابات و در نتیجه بروز اختلالات مزمن اشاره کرد. همان طوری که می دانید مهم ترین و اصلی ترین عامل در بروز اختلالات مزمن و شایع، عدم وجود تعادل در میان سیستم های بدن می باشد. این در حالی است که عسل موجود در این ترکیب دارویی، همچون آنتی بیوتیکی قوی و موثر در بدن عمل می کند. آنتی بیوتیکی که با افزایش سیستم ایمنی بدن و محافظت از آن در برابر عوامل بیماری زا، نه تها منجر به کاهش التهابات متعدد می گردد، بلکه منجر به پیشگیری از بروز اختلالاتی مزمن و شایع از جمله آرتروز، اسپاسم های عضلانی، احتباس مایعات و… می شود.

  • تقویت سیستم ایمنی بدن

همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن نیز از دیگر مزایا استفاده از این معجون جادویی و دارویی می باشد. زیرا خاصیت آنتی باکتریال عسل از یک سو و خواص ضد قارچی سیر از سویی دیگر منجر به افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری زایی از جمله ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و… می شود و از این رو از نقشی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن نیز برخوردار می باشد.

  • موثر در بهبود و درمان سرفه های عفونی و فصلی

همان طوری که می دانید مهم ترین عامل در بروز ناراحتی هایی از جمله سرفه ها، مشکلاتی عفونی و یا آلرژیکی می باشد. عفونت هایی باکتریالی و ویروسی که در نهایت منجر به ایجاد حالت سوزش در گلو می شوند. این در حالی است که عسل موجود در معجون سیر و عسل، با التیام بخشیدن به التهابات گلو، عاملی موثر در بهبود، درمان و حتی پیشگیری از بروز سرفه های عفونی و فصلی می باشد.

  • تسریع روند بهبود سرما خوردگی و کاهش احتمال ابتلا به آنفولانزا

سرعت بخشیدن به روند سرما خوردگی و کاهش خطر ابتلا به بیماری آنفولانزا نیز از دیگر مزایا و خواص استفاده از معجون سیر و عسل می باشد. زیرا این معجون، نه تنها همچون محرکی خلط آور عمل می نماید که منجر به دفع عفونت های ایجاد شده می شود، بلکه با تحریک آنتی بادی های موجود در سیستم تنفسی، منجر به حفاظت و در نتیجه تقویت راه های تنفسی و هوایی بدن نیز می شود.

چگونگی تهیه و آماده سازی معجون سیر و عسل

پیش از آنکه به تهیه معجون سیر و عسل اقدام نمایید، لازم است بدانید آنچه که موجب اثربخشی بیش از پیش این ترکیب جادویی و معجزه آسا می شود، استفاده از عسلی طبیعی در ساختار این ترکیب می باشد. ماده ای شیرین که عاری از هرگونه افزدونی بوده و از این رو از تاثیری بی نظیر در سلامت بدن برخوردار می باشد.

معجونی درمانی که برای تهیه آن تنها کافی است، همانند دستور العمل ذکر شده عمل و مصرف نمایید!

برای آماده سازی معجون سیر و عسل تنها کافی است تا ابتدا 10 حبه سیر را به قطعات ریز تبدیل نمایید و سپس با اعمال فشار بر آن، عصاره تولید شده توسط سیر را با یک پیمانه عسل مخلوط نمایید. در پایان ترکیب حاصل شده را به مدت 7 روز به دور از نور و گرما قرار دهید و سپس به صورت روزانه، قبل از وعده صبحانه با یک لیوان آب ولرم میل نمایید.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم مهسا تیزروی

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

shimbal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *