عسل کنار

خواص عسل کنار به عنوان پیشکشی برای شاهزادگان

عسل کنار دارای خواص بی نظیری است که صحبت در مورد آن تنها در یک مقاله نخواهد گنجید. این عسل به قدری شگفت انگیز است که آن را در رده مواد جادویی و افسونگری قرار داده اند. عسل کنار به قدری ارزشمند می باشد، که در تاریخ کشور های عربی در مورد آن سخن ها به میان آمده است. طبق آنچه که از کتب تاریخی بدست آمده، از عسل کنار به عنوان پیشکشی ارزشمند برای پادشاهان و شاهزادگان استفاده می کردند.

 پیشرفت علم، امروزه اثبات کرده است، که از این ماده می توان برای درمان بیماری های کبدی، زخم معده و… استفاده کرد. گستردگی استفاده از عسل کنار تا به جایی بوده، که در هند از آن برای درمان بیماری هایی مربوط به چشم و بهبود قوه بینایی استفاده می کرده اند. در وصف این شهد بی همتا سخن های بسیاری بیان شده است، جملاتی مانند «هر قطره عسل جرقه‌ای از زندگی را درون خود نهفته دارد». در حقیقت آنچه این عسل و سایر ترکیبات مشابه، مانند عسل کتیرا، عسل گون، عسل آویشن و… را بی نظیر می کند، ترکیبات شگفت انگیزشان می باشد. این عسل ها سرشار از آنتی اکسیدان ها، فلزات، اکسید منیزیم می باشند که در هر کدام از آن ها، به مقدار متغیر از این مواد معدنی وجود دارد.

در طب بوعلی این عسل برای سرد مزاجان توصیه شده و برای افرادی که دارای ضعف قوای جنسی و جسمی هستند توصیه شده است، این عسل در بین اعراب محبوبیت خاصی دارد و به عنوان عسل جنسی نیز نامیده می شود و به تازگی در بسیاری از کشورهای دنیا به عناون یک تقویت کننده جنسی موثر، سریع و طبیعی استفاده می شود. عسل سدر از دیر باز به عنوان هدیه یا پیشکش برای پادشاهان به عنوان خلعت فرستاده می شده است.

عسل کنار و خواص آن

در سال های اخیر تحقیقات بسیاری بر روی عسل و خواص آن صورت گرفته است. به وضوح مشخص است که می توان از عسل برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد. اما تنها نکته در این است، که باید از عسل به چه مقدار و با چه درصد خلوصی استفاده کرد. مثلا به ازای 100 گرم از برخی عسل ها، 75 الی 150 میلی گرم ویتامین ث وجود دارد و در برخی دیگر کمتر از 5 میلی گرم در هر 100 گرم عسل یافت می گردد.البته توجه داشته باشید هر عسلی ، عسل طبیعی نمی باشد برای یادگیری مراحل تشخیص عسل طبیعی به مطلب تست عسل طبیعی مراجعه کنید.

طی پژوهش های انجام شده بر روی انواع عسل ها مشخص گردید که، عسل های تیره رنگ دارای آنتی اکسیدان های بیشتری می باشند. از این رو عسل کنار دارای فعالیت آنتی اکسیدانی فوق العاده ای نسبت به سایر عسل ها می باشد. این پژوهش تا به جایی بود که در یکی از آن ها که با نام «تضعیف فشار اکسایشی ناشی از CCI4 و مسمومیت هپاتونفرو با استفاده از عسل کنار صعودی در موش‌ها» در سال 2013 و در مجله معتبر «درمان‌های مکمل و جایگزین بر اساس شواهد» به چاپ رسید، به صورت اختصاصی بر روی فعالیت های آنتی اکسیدانی و محتویات فاونیک و فلاونوئید عسل کنار پرداخته شد.

 

عسل کنار

تحقیق حاضر توسط سه دانشمند عربستانی با نام های محمد الیحیا، رمزی موتانا، منصور السعید و دیگر همکارانشان صورت گرفت. هدف این گروه، بررسی اثرات احتمالی محافظتی عسل کنار صعودی (SSH) روی فشار اکسیدانی ناشی از کربن تتراکلرید (CCl4) و آسیب کبد و کلیه در موش‌ها بود. علاوه بر این، در این تحقیق بر اثر محافظتی هپاتونرال که توسط عسل کنار ایجاد می گردد نیز، مطالعاتی صورت گرفت.

نتایج تحقیق حاضر نشان داد که عسل کنار می تواند از آسیب های کلیوی و کبد جلوگیری کند. همچنین در آزمایشات دو فاکتورDPPH  و  β-carotene-linoleic acidمورد بررسی قرار گرفتند. که طی آن مشخص گردید، عسل کنار، فعالیت آنتی اکسیدانی شدیدی از خود نشان می دهد و حاوی ترکیبات فنولیک می باشد.

عسل کنار

آیا می توان سرطان را با عسل درمان کرد؟

در آزمایشاتی که بر روی کبد صورت گرفت مشخص شد، که عسل توانایی بازیابی سلول های کبدی و مقابله با مسمومیت ناشی از 2-7 دی کلرو فلورسئین می گردد. این نتیجه نشان می دهد که در صورت استفاده مداوم از عسل، می توان به پاکسازی کبد از سموم شیمیایی کمک کرده و احتمال سرطان کبد و یا سیروز کبدی را کاهش داد.در مقاله خواص عسل برای کبد چندین روش درمانی کبد با عسل برای شما تهیه کرده ایم .

عسل کنار و تاثیر آنتی بیوتیک آن

شیوع عفونت های گوناگون که بر اثر سوپر میکروب هایی مانند MRSA و یا MSSA ها صورت می گیرد، باعث مرگ بسیاری از مردم جهان می گردد. این میکرواورگانیسم ها به هر نوع آنتی بیوتیکی مقاوم بوده و باعث بیماری هایی نظیر عفونت های سینوسی، پوستی و… می گردند. خوشبختانه در مقابل این میکروب های وحشتناک، طبیعت راهی پیش رویمان گذاشته است، که می توانیم با آن ها مقابله کنیم. راه مقابله با این سوپر میکروب ها، عسل می باشد. مثلا امروزه التهابات سینوسی که خود را شبیه به سرماخوردگی نشان می دهند، بسیار شایع شده است و استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان این نوع از عفونت ها بسیار رایج است. در صورتی که تحقیقات نشان داده است که عسل کنار توانایی مقابله با باکتری های که باعث عفونت های تنفسی می گردند مانند استافیلوکوکوس اورئوس را، به خوبی دارند.

طی تحقیقی که در سال 2008 و تحت عنوان نام «ریشه‌کن شدن ورم مزمن سینوسی توسط عسل» در مجله HospiMedica International منتشر گردید، مشخص شد که عسل کنار و عسل مانوکا می توانید به ترتیب به صورت 100 درصد و احتمال بالای 60 درصد، سوپر میکروب ها را از بین ببرند. نتایج این تحقیق در جدول زیر نشان داده شده است.

  عسل کنارعسل مانوکا
تک باکتریMSSA100%100%
تک باکتریMRSA100%100%
تک باکتریPA100%100%
اجتماع باکتری هاMSSA63%82%
اجتماع باکتری هاMRSA73%63%
اجتماع باکتری هاPA91%91%

 

برای استفاده از این نتایج، کافی است مقدار کمی عسل کنار را در محلول شست و شوی بینی حل کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. این نتیجه حتی برای عسل سدر اثبات شده است. عسل سدر آنتی بیوتیکی بسیار قدرتمند است که شما را از شر باکتری ها و عفونت های تنفسی، رهایی می بخشد.

عسل کنار

درمان بیماری های مختلف با عسل

طی کنفرانسی که توسط اتحادیه زنبورداران عرب در دانشکده پزشکی دانشگاه عدن صورت گرفت بیان شده که؛ چهار نوع عسل که از دشت های یمن بدست می آیند، مانند سیدر، سومور، غساس و رنج، در بسته شدن آبسه های پستان و باسن بسیار موثر هستند. البته در مقایسه ای که بین این چهار نوع عسل و عسل کنار صورت گرفت، مشخص شد که؛ عسل کنار توانایی بهبودی آبسه ها را در زمان بسیار کمتری (حدود 8 روز) دارد. این در حالی بود که سایر عسل ها، این درمان را در طی 13.5 روز انجام می دادند.

علاوه بر تحقیق حاضر، طی تحقیقی که بر روی تأثیر شش عسل یمنی (سلام، سیدر وسابی، سیدر دوانی، گل، دوانی مرتع و سومور) در مبارزه با باکتری‌های بیماری‌زا در دانشگاه صناع انجام شد، مشخص گردید که؛ این عسل ها توانایی مقابله با باکتری هایی مانند سالمونلا، اشریشیا کلی، استافیلوکوکوس اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا را داشته و همگی آن ها خواص آنتی بیوتیکی دارند.

درمان زخمها با عسل کنار

طی تحقیقی که در سال 2013 و تحت عنوان «بررسی مقایسه‌ای بافتی سه نوع عسل در فعالیت بهبودی زخم‌های موضعی در خرگوش‌ها» در دپارتمان داروشناسی و زیست‌شیمی دانشکده‌ي داروسازی دانشگاه زاویه لیبی صورت گرفت، مشخص گردید که عسل کنار در مقایسه با عسل آویشن و سایر ترکیبات تجاری که برای بهبود زخم استفاده می گردد، موثر تر می باشد.

فواید عسل کنار طبیعی

از این نوع عسل برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های زیر، استفاده می گردد:

 • مشکلات کبدی
 • زخم معده
 • عفونت‌های تنفسی
 • بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه
 • مشکلات هاضمه و یبوست
 • مشکلات بینایی
 • زخم‌ها و سوختگی‌های عفونی، زخم‌های ناشی از عمل جراحی (از جمله سزارین)
 • بهبود سریع بعد از زایمان
 • تسهیل کردن عادت ماهانه
 • در ترکیب با گیاهان دارویی دیگر می‌تواند برای بهبود صرع استفاده شود
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود سطح سلامتی و انرژی عمومی بدن

دقت داشته باشید که می توانید با اضافه کردن عسل کنار به برنامه غذایی خود، سلامت عمومی بدن را بهبود بخشید و همچنین با استفاده از مواد مغذی موجود در این ماده خوراکی، بدن را در مبارزه با بیماری ها، یاری رساند.

تاثیر عسل کنار بر التهابات

در خلال تحقیقی با عنوان «بررسی تأثیر ضدالتهابی، تب‌بری و تسکینی عسل کنار» که توسط دکتر آرمان احمد محمد زوبیر و دکتر پاتریک اوکیچاکوآ از دانشگاه UCSIدر کوالالامپور مالزی صورت گرفت، مشخص گردید؛ که عسل کنار در بهبود التهاب، کاهش تب شدید و ثبات دادن به فعالیت سلول‌های بدن و محافظت در برابر آسیب‌ها و بهبود درد، موثر می باشد.

طی این تحقیق خواص ضد التهاب، مسکن و تب‌بر بودن این نوع عسل که به دلیل وجود فیتوکمیکال‌های موجود در عسل است، به اثبات رسید. پژوهش حاضر بر روی موش ها صورت گرفت و طی آن نشان داده شد، که اثر درمانی عسل کنار (عسل سدر) از آسپرین و ایندومتاسین نیز بیشتر است.

تاثیر عسل کنار بر روی تقویت نیروی جنسی

یکی دیگر از خواص عسل کنار، تقویت نیروی جنسی می باشد. در این خصوص معمولا از ترکیب این نوع عسل همراه با دانه هویج، دانه‌های مغذی، جینسنیگ و دیگر گیاهان دارویی استفاده می گردد. در این زمینه تحقیقاتی جامعی صورت نگرفته است. اما ادعا می گردد که این ترکیبات به همراه عسل کنار، بسیار موثر تر از ویاگرا می باشند.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم نیلوفر ساکی

 


فروش عسل عمده به مغازه داران
 • دارای برگه آزمایشگاهی
 • کنار ، گون ، چهل گیاه
 • 06132253741
خرید عسل طبیعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروش عسل عمده
به مغازه داران
06132253741