عسل کنار

خواص عسل کنار

عسل کنار یا  همان سدر برای جنوبی ها یک عسل شناخته شده ارزشمند می باشد. درخت کنار بیشتر در مناطق جنوبی کشور  از جمله سیستان بلوچستان ، استان فارس ،بوشهر و استان خوزستان وجود دارد . این درخت با بقیه درختان تفاوت دارد ، فصل گل دهی این گیاه اواخر تابستان و اوایل پاییز است و در نتیجه عسل کنار نیز در همین زمان برداشت می‌شود.

عسل کنار در صورت خالص بودن دارای خواص زیادی است . این عسل به قدری شگفت انگیز است که آن را در رده مواد جادویی و افسونگری قرار داده اند. عسل کنار به قدری ارزشمند می باشد که در تاریخ کشور های عربی . طبق آنچه که از کتب تاریخی بدست آمده، از عسل کنار به عنوان پیشکشی ارزشمند برای پادشاهان و شاهزادگان استفاده می کردند. در هند از آن برای درمان بیماری هایی مربوط به چشم و بهبود قوه بینایی استفاده می کرده اند.

از خواص عسل کنار برای درمان بیماریهایی از جمله :مشکلات معده ،عفونت های تنفسی ، بیمارهای ناشی از سو تغذیه ، مشکلات هاضمه ، یبوست ،مشکلات بینایی ، آسان کردن عادت ماهانه در زنان ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، درمان زخم ها و سوختگی های عفونی ، کاهش دمای بدن ، تقویت حافظه و تقویت قوای جنسی استفاده می شود. 

عسل گل کنار بسیار خوش طعم و خوش مزه بوده و طبعی سرد دارد و برای کسانی که گرم مزاجند بسیار مفید است .

تقویت قوای جنسی 

کسانی که مشکلات جسمی و جنسی دارند می توانند عسل کنار استفاده کنند. اخیرا در خیلی از کشورها، عسل کنار به عنوان تقویت کننده قدرتمند جنسی با تاثیر گذاری سریع محبوبیت پیدا کرده است.

عسل کنار مخصوص زنان باردار

مادران باردار حتماً عسل کنار مصرف کنید. عسل کنار برای کم‌خونی خوب است و همچنین هوش و حافظه، شما مخاطب عزیز در نظر داشته باشید که این خواص تأثیر واسطه‌ای بر جنین خواهد داشت.

کاهش کلسترول و بیماری قلبی

چربی خون و کلسترول خود را کاهش دهید. مصرف عسل کنار باعث کاهش کلسترول و چربی خون می‌شود؛ و همچنین عسل کنار برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی مفید است.

درمان و پیشگیری سرماخوردگی

همانند دیگر انواع عسل، عسل کنار نیز در مرحله اول باعث پیشگیری و همچنین درمان آنفلوانزا و سرماخوردگی می‌شود، درواقع عسل کنار کمبود ویتامین ث در بدن را احیا می‌کند و همین امر باعث پیشگیری و در فرد بیمار موجب درمان سریع‌تر می‌شود.

رفع گرفتگی عضلات مخصوص ورزشکاران

مصرف عسل کنار به رفع گرفتگی عضلات کمک می‌کند و دارای خواص ضدالتهاب است و مصرف آن به ورزشکاران توصیه می‌شود.

 عسل كنار و بهبود ناراحتی‌های گوارشی

عسل طبیعی كنار تأثیر خوبی برترمیم زخم‌های دستگاه گوارش به‌ویژه روده و معده دارد و باعث مقاومت و توانایی دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد و عملكرد این اندام‌ها در بدن را بهبود بخشد.

تقویت حافظه

همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم مصرف عسل طبیعی کنار به‌طور مرتب و روزانه، به تقویت حافظه کمک می‌کند و همچنین مصرف آن برای کودکان و نوجوانان مفید است.

 کاهش دمای بدن

کاهش گرفتگی و کاهش دمای بدن از خواص عسل کنار است. با توجه به اینکه این عسل طبع خنکی دارد، بهترین عسل برای افراد دارای مزاج صفراوی است.

درمان کم‌خونی

با خوردن عسل کنار به مبارزه باکم خونی بروید،

کم‌خونی برگرفته از فقر آهن هنگامی به وجود می‌آید که میزان آهن موجود در برنامه غذایی یا جذب آن در بدن کافی نیست.

عسل طبیعی کنار دارای اسیدفولیک است و نقش به سزایی در ساخت پروتئین و خون دارد، به همین دلیل برای درمان کم‌خونی بسیار مفید است. اگر به‌صورت پیوسته و برنامه‌ریزی‌شده از عسل کنار طبیعی استفاده کنید، به‌احتمال‌زیاد کم‌خونی خود را به ساده‌ترین حالت و بدون هیچ عوارض جانبی برطرف می‌کنید.

تاثیر عسل کنار بر التهابات

در خلال تحقیقی با عنوان «بررسی تأثیر ضدالتهابی، تب‌بری و تسکینی عسل کنار» که توسط دکتر آرمان احمد محمد زوبیر و دکتر پاتریک اوکیچاکوآ از دانشگاه UCSIدر کوالالامپور مالزی صورت گرفت، مشخص گردید؛ که عسل کنار در بهبود التهاب، کاهش تب شدید و ثبات دادن به فعالیت سلول‌های بدن و محافظت در برابر آسیب‌ها و بهبود درد، موثر می باشد.

طی این تحقیق خواص ضد التهاب، مسکن و تب‌بر بودن این نوع عسل که به دلیل وجود فیتوکمیکال‌های موجود در عسل است، به اثبات رسید. پژوهش حاضر بر روی موش ها صورت گرفت و طی آن نشان داده شد، که اثر درمانی عسل کنار (عسل سدر) از آسپرین و ایندومتاسین نیز بیشتر است.

تاثیر عسل کنار بر روی تقویت نیروی جنسی و روش استفاده

یکی دیگر از خواص عسل کنار، تقویت نیروی جنسی می باشد. در این خصوص معمولا از ترکیب این نوع عسل همراه با دانه هویج، دانه‌های مغذی، جینسنیگ و دیگر گیاهان دارویی استفاده می گردد. در این زمینه تحقیقاتی جامعی صورت نگرفته است. اما ادعا می گردد که این ترکیبات به همراه عسل کنار، بسیار موثر تر از ویاگرا می باشند.

شک ندارم بعد از مطالعه خواص عسل طبیعی کنار به خرید عسل کنار فکر می کنید که البته می توانید به همین لینک مراجعه کنید و عسل کنار خریداری کنید ، خرید عسل طبیعی کلیک کنید

بررسی خواص عسل کنار به صورت علمی

در سال های اخیر تحقیقات بسیاری بر روی عسل و خواص آن صورت گرفته است. به وضوح مشخص است که می توان از عسل برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده کرد. اما تنها نکته در این است، که باید از عسل به چه مقدار و با چه درصد خلوصی استفاده کرد. مثلا به ازای ۱۰۰ گرم از برخی عسل ها، ۷۵ الی ۱۵۰ میلی گرم ویتامین ث وجود دارد و در برخی دیگر کمتر از ۵ میلی گرم در هر ۱۰۰ گرم عسل یافت می گردد.البته توجه داشته باشید هر عسلی ، عسل طبیعی نمی باشد برای یادگیری مراحل تشخیص عسل طبیعی به مطلب تست عسل طبیعی مراجعه کنید.

طی پژوهش های انجام شده بر روی انواع عسل ها مشخص گردید که، عسل های تیره رنگ دارای آنتی اکسیدان های بیشتری می باشند. از این رو عسل کنار دارای فعالیت آنتی اکسیدانی فوق العاده ای نسبت به سایر عسل ها می باشد. این پژوهش تا به جایی بود که در یکی از آن ها که با نام «تضعیف فشار اکسایشی ناشی از CCI۴ و مسمومیت هپاتونفرو با استفاده از عسل کنار صعودی در موش‌ها» در سال ۲۰۱۳ و در مجله معتبر «درمان‌های مکمل و جایگزین بر اساس شواهد» به چاپ رسید، به صورت اختصاصی بر روی فعالیت های آنتی اکسیدانی و محتویات فاونیک و فلاونوئید عسل کنار پرداخته شد. اگر مایل هستید بهترین عسل کنار ما را تجربه کنید بر روی همین لینک کلیک کنید.

 

عسل کنار

تحقیق حاضر توسط سه دانشمند عربستانی با نام های محمد الیحیا، رمزی موتانا، منصور السعید و دیگر همکارانشان صورت گرفت. هدف این گروه، بررسی اثرات احتمالی محافظتی عسل کنار صعودی (SSH) روی فشار اکسیدانی ناشی از کربن تتراکلرید (CCl۴) و آسیب کبد و کلیه در موش‌ها بود. علاوه بر این، در این تحقیق بر اثر محافظتی هپاتونرال که توسط عسل کنار ایجاد می گردد نیز، مطالعاتی صورت گرفت.

نتایج تحقیق حاضر نشان داد که عسل کنار می تواند از آسیب های کلیوی و کبد جلوگیری کند. همچنین در آزمایشات دو فاکتورDPPH  و  β-carotene-linoleic acidمورد بررسی قرار گرفتند. که طی آن مشخص گردید، عسل کنار، فعالیت آنتی اکسیدانی شدیدی از خود نشان می دهد و حاوی ترکیبات فنولیک می باشد.

عسل کنار

آیا می توان سرطان را با عسل درمان کرد؟

در آزمایشاتی که بر روی کبد صورت گرفت مشخص شد، که عسل توانایی بازیابی سلول های کبدی و مقابله با مسمومیت ناشی از ۲-۷ دی کلرو فلورسئین می گردد. این نتیجه نشان می دهد که در صورت استفاده مداوم از عسل، می توان به پاکسازی کبد از سموم شیمیایی کمک کرده و احتمال سرطان کبد و یا سیروز کبدی را کاهش داد.در مقاله خواص عسل برای کبد چندین روش درمانی کبد با عسل برای شما تهیه کرده ایم .

عسل کنار و تاثیر آنتی بیوتیک آن

شیوع عفونت های گوناگون که بر اثر سوپر میکروب هایی مانند MRSA و یا MSSA ها صورت می گیرد، باعث مرگ بسیاری از مردم جهان می گردد. این میکرواورگانیسم ها به هر نوع آنتی بیوتیکی مقاوم بوده و باعث بیماری هایی نظیر عفونت های سینوسی، پوستی و… می گردند. خوشبختانه در مقابل این میکروب های وحشتناک، طبیعت راهی پیش رویمان گذاشته است، که می توانیم با آن ها مقابله کنیم. راه مقابله با این سوپر میکروب ها، عسل می باشد. مثلا امروزه التهابات سینوسی که خود را شبیه به سرماخوردگی نشان می دهند، بسیار شایع شده است و استفاده از آنتی بیوتیک ها برای درمان این نوع از عفونت ها بسیار رایج است. در صورتی که تحقیقات نشان داده است که عسل کنار توانایی مقابله با باکتری های که باعث عفونت های تنفسی می گردند مانند استافیلوکوکوس اورئوس را، به خوبی دارند.

طی تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ و تحت عنوان نام «ریشه‌کن شدن ورم مزمن سینوسی توسط عسل» در مجله HospiMedica International منتشر گردید، مشخص شد که عسل کنار و عسل مانوکا می توانید به ترتیب به صورت ۱۰۰ درصد و احتمال بالای ۶۰ درصد، سوپر میکروب ها را از بین ببرند. نتایج این تحقیق در جدول زیر نشان داده شده است.

  عسل کنارعسل مانوکا
تک باکتریMSSA۱۰۰%۱۰۰%
تک باکتریMRSA۱۰۰%۱۰۰%
تک باکتریPA۱۰۰%۱۰۰%
اجتماع باکتری هاMSSA۶۳%۸۲%
اجتماع باکتری هاMRSA۷۳%۶۳%
اجتماع باکتری هاPA۹۱%۹۱%

 

برای استفاده از این نتایج، کافی است مقدار کمی عسل کنار را در محلول شست و شوی بینی حل کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید. این نتیجه حتی برای عسل سدر اثبات شده است. عسل سدر آنتی بیوتیکی بسیار قدرتمند است که شما را از شر باکتری ها و عفونت های تنفسی، رهایی می بخشد.

عسل کنار

درمان بیماری های مختلف با عسل

طی کنفرانسی که توسط اتحادیه زنبورداران عرب در دانشکده پزشکی دانشگاه عدن صورت گرفت بیان شده که؛ چهار نوع عسل که از دشت های یمن بدست می آیند، مانند سیدر، سومور، غساس و رنج، در بسته شدن آبسه های پستان و باسن بسیار موثر هستند. البته در مقایسه ای که بین این چهار نوع عسل و عسل کنار صورت گرفت، مشخص شد که؛ عسل کنار توانایی بهبودی آبسه ها را در زمان بسیار کمتری (حدود ۸ روز) دارد. این در حالی بود که سایر عسل ها، این درمان را در طی ۱۳.۵ روز انجام می دادند.

علاوه بر تحقیق حاضر، طی تحقیقی که بر روی تأثیر شش عسل یمنی (سلام، سیدر وسابی، سیدر دوانی، گل، دوانی مرتع و سومور) در مبارزه با باکتری‌های بیماری‌زا در دانشگاه صناع انجام شد، مشخص گردید که؛ این عسل ها توانایی مقابله با باکتری هایی مانند سالمونلا، اشریشیا کلی، استافیلوکوکوس اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا را داشته و همگی آن ها خواص آنتی بیوتیکی دارند.

درمان زخمها با عسل کنار

طی تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ و تحت عنوان «بررسی مقایسه‌ای بافتی سه نوع عسل در فعالیت بهبودی زخم‌های موضعی در خرگوش‌ها» در دپارتمان داروشناسی و زیست‌شیمی دانشکده‌ي داروسازی دانشگاه زاویه لیبی صورت گرفت، مشخص گردید که عسل کنار در مقایسه با عسل آویشن و سایر ترکیبات تجاری که برای بهبود زخم استفاده می گردد، موثر تر می باشد.

خواص عسل کنار طبیعی

از این نوع عسل برای درمان بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های زیر، استفاده می گردد:

 • مشکلات کبدی
 • زخم معده
 • عفونت‌های تنفسی
 • بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه
 • مشکلات هاضمه و یبوست
 • مشکلات بینایی
 • زخم‌ها و سوختگی‌های عفونی، زخم‌های ناشی از عمل جراحی (از جمله سزارین)
 • بهبود سریع بعد از زایمان
 • تسهیل کردن عادت ماهانه
 • در ترکیب با گیاهان دارویی دیگر می‌تواند برای بهبود صرع استفاده شود
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود سطح سلامتی و انرژی عمومی بدن

دقت داشته باشید که می توانید با اضافه کردن عسل کنار به برنامه غذایی خود، سلامت عمومی بدن را بهبود بخشید و همچنین با استفاده از مواد مغذی موجود در این ماده خوراکی، بدن را در مبارزه با بیماری ها، یاری رساند. برای خرید عسل کنار به همین لینک مراجعه بفرمایید.

 

 


عسل طبیعی با کیفیت

عسل طبیعی درجه ۱ شیمبال با ساکارز و پرولین مناسب . 
 • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان درجه ۱
 • &#۱۰۰۰۴;عسل کناردرجه ۱
 • &#۱۰۰۰۴;عسل چهل گیاه درجه ۲
خرید عسل

یک نظر در “خواص عسل کنار

 1. محسن می گوید :

  سلام من کندودارهستم وهرساله کلی عسل اورگانیک کنارتولیدمیکنم قبل ازاینکه عسل کنارتولیدکنم واقعااطلاعاتی نسبت به این ماده جادویی نداشتم رفتم خوزستان باچندتاازدوستام که کندودارن درموردعسل صحبت کردیم وکلی بحث که کدوم عسل بهترین عسل هستش ازهمه مدل عسل خوردیم تامتوجه تعم ومزه هاشون بشیم البته بیشترمن چون بقیشون کندودارهای قدیمی کناربودن تازه متوجه شدم بهترین تعم عسل وپرخاصیت ترین عسل کنارهستش وچون درختش خیلی شهدداره وزنبورهابیشترین علاقه ومیلشون بسمت گلهای کنارهست باکیفیت ترین عسل وبینظیرترین عسل وتولیدمیکنن چون هیچگونه تغذیه ای درفصل گل کنارهابه زنبور داده نمیشه اصلازنبورمیلی به سایرتغذیه هانداره. بخاطرهمینه هرکی میدونه هیچ عسلی وغیرازکناردیگه استفاده نمیکنه بلطف دوستان وعلاقه بسیاربالای من به زنبورداری شدم تولیدکننده عسل کنارهمه مدل عسل هست ولی خدایی عسل کناربینظیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *