خواص موم عسل

هر آنچه باید از خواص موم عسل بدانید!

پیش تر به شرح جامعی از خواص عسل طبیعی، خواص دارچین و عسل و همچنین خواص ژل رویال پرداختیم. از این رو در این مطلب قصد داریم تا با نگاهی جامع به خواص موم عسل، شما را با اسرار پنهان شده در این فرآورده خوراکی بیشتر آشنا نماییم. خواصی اعجاز انگیز و جادویی که از دل طبیعت بیرون می آید و همواره به عنوان نوش دارویی موثر و اثر بخش از آن نام برده می شود. چرا که با نگاهی گذرا به دست خط های بر جای مانده از پیشینیان، طبیبان و شیوه های درمانی و سنتی می توان به راحتی به خواص موم عسل طبیعی و قدرت اثر بخشی بالا آن برای پیشگیری، بهبود و در نتیجه درمان بیماری های گوناگون پی برد. خواصی که همانند آنتی بیوتیکی مقوی و فوق العاده در سیستم ایمنی بدن عمل می نمایند.

موم عسل و یا همان کندوی عسل که اگر چه از ظاهری قهوه ای رنگ و حالتی چسبناک برخوردار می باشد، اما جالب است بدانید که همین ترکیب چسبناک و تا حدودی بد رنگ، پروتئینی خالص می باشد که منجر به حفاظت از عسل طبیعی می شود. ماده ای محافظ با ساختاری قهوه ای رنگ به نام Propolis که توسط زنبور ها تولید می شود و از خاصیتی مهم و حیاتی برای بقا و زندگی زنبور ها برخوردار می باشد. چرا که منجر به حفاظت و مراقبت از آن ها در برابر فاکتور ها و عوامل خارجی از جمله ورود انواع میکروب ها و انگل ها به ساختار داخلی کندوی عسل و در نتیجه عسل می شود. عاملی که سبب می گردد تا عسل و موم آن همانند پوششی محافظتی در برابر انواع میکروب ها و قارچ ها، بدن انسان را از خطر ابتلا به بیماری های عفونی و میکروبی مصون نگاه دارد.

در واقع جالب است بدانید که پی بردن به خواص موم عسل به ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. چرا که پی بردن به خواص موم عسل و استفاده از آن برای نگاه داشتن اجساد با حالت اولیه و یا همان مومیایی کردن آن ها دلیلی قاطع بر شناخت آن ها به خواص موم عسل و استفاده آن ها از این فرآورده طبیعی می باشد.

از این رو ما در این مقاله می خواهیم با نگاهی به خواص موم عسل، از صفر تا صد خواص این مواد خوراکی و نقش آن در بهبود و درمان عارضه های گوناگون بپردازیم.

خواص موم عسل به صورت خلاصه !

اگر بنا باشد به تعریفی اجمالی و در عین حال مختصر از خواص موم عسل بپردازیم می توان چنین بیان نمود که موم عسل به دلیل در بر داشتن موادی مغذی در ساختار خود، همواره فرآورده ای مفید و موثر برای بهبود و درمان هر گونه عارضه و بیماری اعم از عارضه های پوستی، عفونی و غیره می باشد. خواصی جادویی که از جمله مهم ترین و اصلی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش سیستم ایمنی بدن

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، موم عسل از ساختاری مغذی و پروتئینی برخوردار می باشد. ساختاری که سبب می گردد تا خواص موم عسل همچون آنتی بیوتیکی موثر در بدن عمل نماید. آنتی بیوتیکی موثر و در عین حال مفید که بدن را از وجود هر گونه عفونت مصون نگاه می دارد و با پاکسازی آن در مدت زمانی کوتاه و کم تر از ۵ روز منجر به افزایش سلامت و مقاومت سیستم ایمنی بدن می شود. فاکتوری مهم که نه تنها منجر به افزایش سیستم ایمنی بدن و در نتیجه افزایش مقاومت آن در برابر عوامل بیماری زا می شود، بلکه راه حلی مناسب برای بهبود و درمان بیماری هایی از جمله سرماخوردگی، گلو درد، سینه پهلو، سرفه، احتقان و گرفتگی سینه و مشکلاتی حاد و این چنینی می باشد.

موم عسل

بهبود و درمان التهابات عفونی

همچنین بهبود و درمان التهابات عفونی نیز از دیگر خواص موم عسل می باشد. زیرا آنزیم های موجود در موم عسل از قدرت تاثیرگذاری چشمگیری بر روی گلبول های قرمز برخوردار می باشد و از این رو نه تنها عاملی موثر در پیشگیری از گسترش عوامل عفونی و بیماری زا می باشد، بلکه با کنترل نمودن و مهار کردن التهابات منجر به رفع تدریجی و در نتیجه بهبود کامل آن ها نیز می شود.

افزایش مقاومت پوست و محافظت از آن در برابر عوامل بیماری زا

افزایش مقاومت پوست و محافظت از آن در برابر عوامل خارجی و بیماری زا نیز از دیگر مزایا و خواص موم عسل می باشد. همان طوری که می دانید پوست لایه ای ظریف و در عین حال شفاف می باشد که دائما در معرض تابش های شدید خورشیدی، رادیکال های آزاد، آلاینده های مضر و از همه مهم تر تشعشعات خطرناک فرابنفشی قرار می گیرد. عواملی خارجی که منجر به ایجاد حساسیت و در نتیجه بروز عارضه هایی پوستی مانند آفتاب سوختگی، ایجاد چین و چروک های سطحی و پوستی و… می شوند. این در حالی است که موم عسل نه تنها همچون محافظی در برابر عوامل مخرب و بیماری زا از پوست مراقبت می نماید، بلکه منجر به افزایش لطافت، نرمی و شادابی پوست نیز می شود.

خواص موم عسل

موثر در پیشگیری، بهبود و درمان انواع تبخال ها و زگیل ها

از دیگر خواص موم عسل نیز می توان به پیشگیری، بهبود و درمان انواع تبخال ها و زگیل ها اشاره کرد. زیرا همان طوری که می دانید مهم ترین عامل در بروز و ایجاد تبخال ها و زگیل ها، عوامل ویروسی می باشد. این در حالی است که موم عسل به دلیل داشتن خاصیتی آنتی ویروسی راه حلی آسان و در عین حال موثر برای درمان زگیل ها، تبخال ها و حتی تبخال های تناسلی می باشد. راه کاری که منجر به کاهش چشمگیر میزان درد و در نتیجه رفع و بهبود زخم های ناشی از تبخال های تناسلی در کمترین زمان ممکن نیز می شود.

بهبود و درمان عارضه های پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس

همچنین از دیگر خواص موم عسل می توان به بهبود و درمان عارضه های شایع پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس اشاره کرد. همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، پوست صورت دائما در معرض آلودگی ها قرار می گیرد. از سویی دیگر مشکلات هورمونی، اختلالات ژنتیکی، استرس ها و اضطرابات نیز از دیگر عوامل موثر در بروز این گونه عارضه های پوستی می باشند. عارضه هایی که از جمله رایج ترین آن ها می توان به خشکی بیش از حد پوست و در نتیجه بروز بیماری اگزما و پسوریازیس اشاره کرد. این در حالی است که پروپولیس موجود در ساختار موم عاملی موثر در افزایش رطوبت پوست و در نتیجه بهبود و درمان عارضه هایی این چنینی می باشد.


عسل شیمبال

عسل طبیعی شیمبال

با پایین ترین ساکارز و پرولین بالا ، دارای برگه آزمایشگاهی
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
مشاهده محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید