کلیه

درمان امراض کلیه به صورت طبیعی

کلیه ها نقش اصلی در تصفیه خون از مواد زائد را ایفا می کنند و به نوبه خود برای دفع متابولیت های بدن مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که کلیه بیمار شود سیستم بدن بهم می ریزد اینجاست که درمان کلیه به روش طبیعی می تواند تاثیر گذار باشد.

درمان کلیه به روش طبیعی با استفاده از گیاه گلپر

یکی از بهترین گیاهان برای درمان کلیه به روش طبیعی، گلپر است. گلپر در وهله اول سبب افزایش ادرار در بدن می شود. در صورتی که این گیاه به اندازه مصرف شود تا حد زیادی نفخ را تسکین می دهد. این گیاه برای بانوانی که در دوران عادت ماهیانه به واسطه بیماری کلیوی درگیر حبس آب در بدن هستند تجویز شده و اثر بخش است.

طریقه مصرف: بهتر است به گلپر نگاه ادویه ای داشته باشید. می توانید این مواد گیاهی را بر روی انار یا میوه در طول روز استفاده کنید و یا در دمنوش های گرمابخش زمستانی مقداری گلپر ترکیب کنید تا طعم دل انگیزی داشته باشد.

جیسینگ

جینسینگ مانند عسل عمل می کند و در طب سنتی چینی بی نهایت ارزشمند است. این گیاه ارزش غذایی بالایی دارد و قدرت دفع به بدن می دهد. این گیاه برای قند خون بالا، ضعف اعصاب و جریان خون ضعیف نیز گزینه خوبی است.

طریق مصرف: اول از هر مورد دیگر بدانید که جیسنیگ انرژی بسیار بالایی دارد و نباید در استفاده از آ زیاده روی کنید. این گیاه هم به صورت پودر و هم جوشانده با آب استفاده می شود. طعم آن کمی عجیب است و شاید خوشتان نیاید. می توانید دمنوش جنسینگ را با عسل ترکیب کنید و مورد استفاده قرار دهید.

زالزالک

اگر تاریخچه زالزالک را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که از دوره های گذشته تا به امروز این میوه برای مشکلات کلیوی گزینه خوبی محسوب شده است. مصرف این میوه سبب بهبود کارایی کلیه ها می شود. سبب می شود که کارایی کلیه بیشتر شود و به دفع بیشتر آب بدن کمک زیادی می کند. از سوی دیگر این گیاه آرام بخش است.

طریقه مصرف: گیاه زالزالک را با مقداری آب ولرم بگذارید تا دم بکشد. این دمنوش را پیش از خواب و برای داشتن یک خواب آسوده استفاده کنید. این گیاه به طور کلی طعم دل انگیزی دارد و برای استفاده های روتین مورد نیاز است. دمنوش زالزالک باید پیش از خواب و هر شب به مقدار یک فنجان مصرف شود نه بیشتر!

 قاصدک

متاسفانه کمتر کسی فواید دارویی قاصدک را می داند. این گیاه برای تقویت کلیه ها بی نظیر است و سبب می شود که آب های محبوس شده در بدن دفع شود. این گیاه مواد معدنی فراوانی دارد و به کارایی بیشتر کلیه کمک می کند. از سوی دیگر گیاه قاصدک به بهبود سیستم گوارشی بدن نیز کمک می کند و برای درمان پف زیر چشم ناشی از مشکلات کلیوی گزینه مناسبی است.

قاصدک در لیست گیاهانی قرار دارد که در کاهش قند خون بسیار مفید است. این گیاه سبب می شود که تعدیل قند خون به خوبی صورت بگیرد اما مصرف بیش از حد آن سبب می شود که فرد دچار افت شدید قند خون شود و مشکلات زیادی ایجاد شود.

طریقه مصرف: از گیاه ساقه قاصدک به عنوان دمنوش گیاهی استفاده کنید در ساقه این گیاه نوعی فیبر قرار دارد که برای بسیاری از افراد که مستعد آلرژی هستند شاید مناسب نباشد. این دمنوش را زمانی که معده خالی دارید مصرف کنید اما یک الی سه فنجان در هفته کفایت می کند. استفاده از این دمنوش و یا سایر دمنوش ها در دوران بارداری و شیردهی بسیار نیاز به احتیاط و مشورت با پزشک دارد. برای درمان کلیه به روش طبیعی عجله نداشته باشید.

عرقیات مناسب درمان کلیه به روش طبیعی

در صورتی که به دنبال درمان کلیه به روش طبیعی هستید باید یک سری نوشیدنی های طبیعی را بشناسید. بسیاری از افراد برای درمان سنگ کلیه از ماءالشعیر استفاده می کنند که گزینه مناسبی خواهد بود و کیفیت قابل قبولی دارد اما درمان کلیه به روش طبیعی با استفاده از عرقیجات قطعاً هم سالم تر است و هم نقش بهتری برای بدن ایفا می کند.

یکی از بهترین عرقیات گیاهی در این زمینه عرق کاسنی، شاه تره و عرق بید یا عرق کاسنی زرد است. این عرقیات به نوبه خود می توانند به کارکرد بهتر کلیه کمک کنند.

شما می بایست نسبت های مساوی از عرق کاسنی و شاتره را ترکیب کنید و از کاسنی زرد به میزان یک قاشق چایخوری برای طعم بهتر آن استفاده کنید. این ترکیب سبب می شود که سنگ های کلیه راحت تر بشکند و برای رفع سنگه کلیه بسیار خوب است.

در صورتی که کلیه شما کم کار است می توانید از عرق خارشتر یا خارخسک استفاده کنید این عرقیات به طور کلی مجاری ادراری تناسلی را باز می کنند و دفع ادرار راحت تر صورت می گیرد.

دستورالعمل برای تهیه معجون گیاهی برای درمان کلیه به روش طبیعی

۱-     از گیاهانی مانند سیاه دانه، خارشتر، عرق کاسنی زرد و شاه تره به مقدار مساوی تهیه کنید و اجازه دهید که همه گیاهان به مدت حداقل ۱۵ دقیقه دم بکشند.

۲-     مقداری عسل طبیعی را با دمنوش تهیه شده ترکیب کنید و بگذارید خنک شود.

۳-     نیاز به قرار دادن در یخچال نیست و در محیط اتاق نیز به دمای متعادل خواهد رسید.

۴-     این دمنوش را به صورت روزانه یک الی دو فنجان بنوشید.

آب را با عسل طبیعی ترکیب کنید.

نوشیدن آب زیاد برای درمان مشکلات کلیوی پیشنهاد نمی شود و بهتر است که آب و عسل به صورت ترکیبی استفاده شود. در واقع زمانی که کلیه در آب زیاد غوطه ور شود چروکیده می شود و دچار ضعف خواهد شد به این ترتیب بهتر است مقداری عسل طبیعی تهیه کنید و با آب ولرم میل کنید.

بهار نارنج و عرق کرفس معجونی جدید برای درمان کلیه به روش طبیعی

بهارنارنج برای بیماری های اعصاب و قلب بهترین گزینه است اما در جدیدترین پژوهش های صورت گرفته این گیاهان برای بیماری های کلیوی نیز گزینه خوبی هستند.

می توانید بهار نارنج و عرق کرفس را در بطری آب خود بریزید و در طول روز بنوشید و از خواص آن استفاده کنید. درمان کلیه به روش طبیعی نیاز به صبر و حوصله بالا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *