درمان دیابت

بهترین روش های درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱

دیابت نوع یک در آن دسته قرار دارد که از کودکی با فرد همراه است. روش های درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ می تواند این بیماری را تا حد زیادی قابل تحمل کند.

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ با گیاهان

گیاه ریحان یکی از گیاهان مورد تایید طب سنتی برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ است. این گیاه اصلی ترین نقش در کاهش قند خون را ایفا می کند و به طور کلی تغذیه با گیاه ریحان می تواند دیابت را تا حد زیادی کنترل نماید. در بافت گیاه ریحان به میزان زیادی فلاونوئید وجود دارد که سبب می شود قند خون ا تغییرات ناگهانی در امان باشد. این گیاه در اغلب خطه های ایران قابل دسترس بوده و می تواند یک انتخاب خوب برای هر وعده غذایی باشد.

طریقه مصرف: یکی از ساده ترین روش های مصرف ریحان، به صورت خام است که به عنوان سبزی خوردن بر روی سفره قرار می گیرد و یا بر روی سالاد استفاده می شود. دقت کنید که باید ریحان را به خوبی بشویید و سپس استفاده کنید. روش دیگر استفاده از دمنوش ریحان است که سبب می شود پروسه درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ به خوبی صورت بگیرد. می توانید از چند برگ ریحان تازه در آب جوش استفاده کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه دم بکشد و سپس با کشمش یا توت کم شیرین مصرف کنید.

بابونه از دیگر گیاهان مفید جهت درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ محسوب می شود. استفاده از بابونه به صورت خام کمی سخت است اما دمنوش یا چای آن به خوبی قابل استفاده بوده و همینطور سبب رفع خستگی نیز می شود. بابونه سبب می شود که قند خون اضافی بدن حذف شده و به کبد منتقل شود. این دارو به نوبه خود کاهنده قند خون بوده و می تواند یک محصول بی نظیر برای عزیزان دیابتی باشد.

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ با ادویه های گیاهی

دارچین یک داروی گیاهی چربی سوز محسوب می شود اما در درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ بی نظیر است و سبب می شود که سوخت و ساز در بدن در وضعیت خوبی قرار بگیرد و به طور کلی علاوه بر سوزاندن چربی سبب می شود که قند خون کاهش یابد. موضوع مهمی که در مورد دارچین وجود دارد اینکه اگر دارچین حرارت ببیند و یا در مواد غذایی به عنوان ادویه استفاده شود تا حد زیادی خواص آن از بین می رود بنابراین برای اینکه اثربخشی بهتری از دارچین داشته باشید بهتر است آن را به صورت خام بر روی میوه یا تنقلات خود ریخته و میل کنید.  متخصصین طب سنتی دارچین را یک محصول قوی در خصوص درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ می دانند.

زردچوبه معجزه ای در دنیای دیابت محسوب می شود و در لیست محصولات دارویی قرار دارد. خواص زردچوبه بسیار زیاد است و به عنوان یک داروی ضد سرطان نیز از آن یاد می شود. پزشکان طب سنتی حتی برای بیماری های قلبی نیز زردچوبه را گزینه خوبی می دانند. در این گیاه از کورکومین استفاده شده است که سبب کاهش قند خون می شود و به عنوان یک آنتی اکسیدان و ضد التهاب عمل می کند و کمک زیادی به درمان این بیماری می کند. به طور کلی زردچوبه در لیست محصولاتی است که در طول روز باید در تهیه مواد غذایی به عنوان رنگ و طعم دهنده استفاده شود.

آویشن خاصیت زیادی دارد و التهابات موجود در بدن را از بین می برد. حتی اگر به میزان کم نیز در سبد غذایی روزانه شما گنجانده شود می تواند اثربخشی خوبی داشته باشد و این موضوع نیز در طب سنتی بسیار مورد تایید قرار گرفته است. درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ به واسطه ادویه های گیاهی هم روشی ارزان است و هم موقعیت خوبی را شامل می شود. گیاهان دارویی باید به صورت کامل استفاده شود.

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ با دمنوش

خار مریم که اصالتاً بومی منطقه مدیترانه است در لیست گیاهان خوب برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ قرار دارد به طوری که سبب افزایش حساسیت سلولها به انسولین و کاهش قند خون می شود. ماده موثری که در خار مریم وجود دارد به نام سیلی مارین است که می تواند پروتکل بدن دیابتی ها را تغییر دهد. استفاده از این گیاه به صورت دمنوش است و تجویز آن به میزان ۲۰۰ میلی گرم به مدت ۳ بار در روز بوده و سبب کاهش مختصر قند خون ناشتا می شود و در نهایت چربی های خون را مورد پوشش قرار می دهد. شما می توانید این گیاه را را به صورت دمنوش استفاده کنید.

زنجبیل در لیست ادویه ها قرار دارد اما دمنوش زنجبیل برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ گزینه بسیار خوبی است. این محصول می بایست به میزان ۳ گرم در روز استفاده شود تا اثر بخشی داشته باشید. شما میتوانید روزانه دو فنجان چای زنجبیل استفاده کنید این محصول برای کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند به میزان زیاد توصیه نمی شود.

 

سیاه گیله یک گیاه ناشناس است که مربوط به جنگل های تالش و همینطور نواحی مرطوب بوده و میوه آن نیز به صورت تازه و خشک مصرف می شود. استفاده از سیاه گیله در مربا و دسرها نیز بسیار دیده شده است. برگ های این گیاه برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ گزینه خوبی است و اثر ضد دیابت دارد. با یک بار مصرف عصاره این گیاه می توان اثری مشابه با انسولین در نظر داشت. اثر این گیاه تا چد هفته در بدن باقی می ماند. این گیاه دارویی عوارض قلبی و عروقی و عصبی و کلیوی را تا حد زیادی از بین می برود. استفاده از عصاره آن به مقدار ۸۰ الی ۱۶۰ میلی گرم در روز و به صورت سه بار روزانه سبب می شود که درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱ به خوبی صورت بگیرد.

دیابت یک بیماری طولانی مدت است و نمی توان گفت که طب سنتی صد در صد ان را درمان می کند!

یک نظر در “بهترین روش های درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۱

  1. منصور می گوید :

    سلام من دیابت نوع یک دارم انسولین میزنم. قند م بالای چهارصد و پانصد میره. راه چاره ای بجز انسولین دارید؟؟ممنون۰۹۱۲۵۸۷۷۲۵۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *