خواص ژل رویال

هر آنچه می باید از ژل رویال بدایند!

از آنجایی که خواص عسل طبیعی با ژل رویال متفاوت است . شاید جالب باشد منظور از ژل رویال، ماده ای ژله ای مانند و شیری رنگ در کندو و یا همان موم عسل می باشد که توسط زنبور های کارگر ترشح می شود. ترشحی مفید که همچون شیر عمل می نماید و منجر به رشد و پرورش زنبور ملکه می شود. ماده ای مقوی و در عین حال تقویت کننده که نه تنها منجر به رشد و نمو زنبور ملکه می شود، بلکه همچون دوایی موثر برای حیات لارو های زنبوری نیز استفاده می شود. نوزادان کرمی شکل زنبور ها که به واسطه انتقال این ژل توسط زنبور های کارگر به آن ها و استفاده از آن تقویت می شوند و از شانس بیشتری برای بقا و زنده ماندن برخوردار می شوند.

اما لازم است بدانید که اهمیت ژل رویال برای لارو ها یا همان نوزادان زنبوران عسل، فقط مختص به حیات و بقا آن ها نمی شود. زیرا ساختار جادویی و اعجاز انگیز این فرآورده شگفت انگیز و تاثیر آن بر روی لارو های عسل فراتر از این ها می باشد. در واقع جالب است بدانید که پروتئین قوی موجود در ژل رویال، سبب ایجاد تغییرات فنوتیپی در زنبور ملکه و در نتیجه ایجاد تخمدان در لارو های زنبور نیز می شود. تغییری مهم که نه تنها منجر به افزایش سایز و حجم زنبور ها می شود، بلکه منجر به طول عمر و افزایش ۲۰ درصدی عمر آن ها نیز می شود.

ترکیبی شیری مانند و ژله ای شکل که اگر چه سالیان سال مورد استفاده پیشینیانمان قرار گرفته بود و همواره از اهمیتی ویژه در طب سنتی برخوردار بود، اما همواره از نقشی موثر در درمان و بهبود عارضه های گوناگون نیز برخوردار می باشد. خواص بی نظیر ژل رویال که سبب گشته تا اگر چه امروزه شاهد رشد و گسترش بیش از پیش علم طب و پزشکی می باشیم، اما همواره استفاده از این ژل طبیعی راه حلی مناسب و در عین حال اثر بخش برای پیشگیری، درمان و حتی بهبود کامل انواع بیماری ها و ناراحتی ها باشد.

از این رو ما قصد داریم تا در ادامه با نگاهی بر خواص دارویی و درمانی ژل رویال، شما را با خواص سحرآمیز این فرآورده کشف شده از دل طبیعت، بیشتر آشنا نماییم.

نگاهی بر خواص درمانی و خواص ژل رویال که نمی دانستید!

خواص ژل رویال

کاهش وزن و دستیابی به وزنی ایده آل

از جمله مهم ترین و اصلی ترین خواص ژل رویال می توان به خاصیت آن در کاهش وزن اشاره کرد. همان طوری که می دانید امروزه داشتن تناسب اندام و دستیابی به وزنی ایده آل، یکی دیگر از دغدغه های رایج در میان افراد می باشد. دغدغه ای مهم که نه تنها منجر به افزایش قدرت تحرک و فعالیت آن ها می شود، بلکه ظاهری بی نقص به آن ها می بخشد. ظاهری که تا حدودی معرف آن ها می باشد. از این رو همواره افراد به دنبال راه حل هایی آسان و در عین حال موثر برای بهبود و درمان عارضه چاقی و اضافه وزن می باشند. این در حالی است که ترکیبات خاص و منحصر به فرد موجود در ژل رویال به گونه ای می باشد که نه تنها منجر به رفع کامل معضل چاقی در افراد می شود، بلکه لاغری و تناسب اندام را نیز برای آن ها به ارمغان می آورد.

کاهش و تنظیم سطح کلسترول

از دیگر خواص بی نظیر ژل رویال می توان به کاهش، تنظیم و در نتیجه ایجاد تعادل سطح کلسترول خون اشاره کرد. زیرا ترکیبات موجود در این فرآورده گیاهی و طبیعی به گونه ای می باشد که با رفع و بهبود مشکلاتی از جمله تصلب شریان ها که از نقشی موثر در افزایش سطح کلسترول خون برخوردار می باشد، نه تنها موجب کاهش، تنظیم و ایجاد اعتدال در سطح و میزان کلسترول خون می شود، بلکه فاکتوری مهم در کاهش خطر ابتلا به عارضه های قلبی و عروقی و احتمال بروز سکته های قلبی و مغزی نیز می باشد.

تأمین مواد مغذی و مورد نیاز در بدن

تأمین مواد مغذی و مورد نیاز در بدن نیز از دیگر خواص و مزایا استفاده از ژل رویال می باشد. همان طوری که می دانید بدن انسان نیازمند به موادی معدنی، مغذی و اسید آمینه های یمی باشد که بدن به خودی خود قادر به تولید آن ها نمی باشد. موادی موثر در سلامتی و افزایش سیستم ایمنی و مقاومتی بدن که تنها به واسطه مکمل هایی خوراکی قادر به تأمین می باشند. این در حالی است که ویتامین های متعدد و گوناگون موجود در ژل رویال مانند بیوتین ها، نوکلئیک اسید ها، گاما گلوبین ها، فولات ها و غیره نه تنها منجر به تأمین مواد مغذی و مورد نیاز بدن می شوند، بلکه عاملی موثر در افزایش مقاومت و سیستم ایمنی بدن نیز می باشند.

ایجاد تأخیر در روند یائسگی

همچنین از دیگر خواص ژل رویال می توان به ایجاد تأخیر در روند یائسگی اشاره کرد. دوره ای مهم و در عین حال طاقت فرسا در زندگی بانوان که منجر به ایجاد حالات روحی و جسمی نامناسب در آن ها می شود. چرا که در این دوره تعادلات هورمونی آن ها با سرعت و شدتی چشمگیر دچار اختلال می شود. این در حالی است که ترکیبات موجود در ژل رویال منجر به ایجاد تأخیر در روند یائسگی می شود.

جلوگیری از پیری زود رس و ایجاد تأخیر در فرآیند روند پیری

جلوگیری از پیروی زود رس و ایجاد تأخیر در روند آن نیز از دیگر مزایا و فواید استفاده از ژل رویال می باشد. همان طوری که می دانید پوست لایه ای حساس و در عین حال نازک می باشد که دائما در معرض عوامل بیماری زا و آلودگی ها از جمله آلاینده های موجود در هوا، تابش های شدید خورشیدی، اشعه های خطرناک و فرابنفشی و از همه مهم تر رادیکال های آزاد و مضر موجود در هوا قرار می گیرد. عواملی که منجر به کاهش لطافت و نرمی پوست و در نتیجه خشکی پوست می شوند. خشکی که به مرور زمان منجر به ایجاد چین و چروک هایی متعدد بر روی سطح پوست و در نتیجه بروز پیری زود رس می شوند. این در حالی است آنتی اکسیدان موجود در ژل رویال، همانند پوششی محافظتی از پوست در برابر این عوامل بیماری زا مراقبت می کند و از این رو منجر به ایجاد تأخیر در روند پیری و جلوگیری از آن می شود.

موثر در بهبود و درمان زخم معده و ناراحتی های گوارشی

همچنین بهبود و درمان مشکلات معده از جمله زخم معده و ترمیم آن نیز از دیگر خواص ژل رویال می باشد. زیرا خاصیت ضد التهابی و آنتی بیوتیکی موجود در این ژل طبیعی نه تنها منجر به پیشگیری از بروز ناراحتی ها و مشکلات مرتبط به معده و حتی عارضه های گوارشی می شود، بلکه از نقشی موثر در ترمیم زخم های معده نیز برخوردار می باشد.

افزایش احتمال باروری و موثر در درمان ناباروری

از دیگر مزایا و خواص ژل رویال می توان به رفع مشکلات باروری و افزایش احتمال آن اشاره کرد. زیرا وجود ماده رویالاکتین در ساختار این ترکیب، منجر به افزایش سرعت و تحرک اسپرم ها و در نتیجه افزایش احتمال باروری می شود.

موثر در بهبود و درمان التهابات پانکراتیت و لوزالمعده

خاصیت آنتی بیوتیکی، ضد التهابی و ضد باکتریالی موجود در ژل رویال سبب می گردد تا از نقشی موثر در بهبود و درمان التهابات عفونی لوزالمعده و یا همان پانکراتیت برخوردار باشد.

پیشگیری، درمان و در نتیجه ترمیم زخم ها ایجاد شده ناشی از قند خون بالا

کاهش قند خون، کنترل بر میزان آن و در نتیجه ایجاد تعادل در آن نیز از دیگر خواص این ژل طبیعی می باشد. فاکتوری مهم که نه تنها احتمال بروز زخم های دیابتیک را در افراد مبتلا به دیابت کاهش می دهد، بلکه عاملی موثر در بهبود تدریجی زخم های ایجاد شده ناشی از قند خون بالا و در نتیجه رفع و درمان کامل آن ها می شود.

بهبود و رفع ناراحتی های کلیوی و کبدی

همچنین بهبود و رفع ناراحتی های کلیوی نیز از دیگر مزایا و خواص استفاده از این ژل می باشد. زیرا آنزیم ها و پروتئین های موجود در این ژل گیاهی عاملی موثر در رفع و درمان کلی ناراحتی های کلیوی و کبدی می باشد.

پیشگیری و تسریع روند درمان سرطان و بهبود آن

شاید برایتان جالب باشد بدانید که قدرت مهار کنندگی بی نظیر موجود در این ژل در کنترل نوعی استروژن عاملی موثر برای پیشگیری، درمان و در نتیجه بهبود انواع سرطان ها می باشد.

موثر در بهبود و درمان سرفه و آسم

خاصیت ضد قارچی، آنتی باکتریالی و ضد التهابی نیز از دیگر مزایا استفاده و مصرف ژل رویال می باشد که خود عاملی موثر در بهبود و درمان سرفه های فصلی و آلرژیکی و حتی بیماری آسم می باشد.

بهبود بخشیدن به عارضه های پوستی

از دیگر مزایا و فواید استفاده از این ژل طبیعی می توان به بهبود و رفع کامل عارضه های پوستی اشاره کرد. عارضه هایی که از جمله شایع ترین و رایج ترین آن ها می توان به خشکی، قرمزی، ترک های پوستی، ظهور جوش ها و کومدون ها، آفتاب سوختگی و لکه ها اشاره کرد. این در حالی است که ژل رویال با در برداشتن خاصیتی ضد التهابی و التیام بخشی نه تنها عاملی موثر در پیشگیری این گونه عارضه ها می باشد، بلکه از نقشی موثر در بهبود و درمان این گونه مشکلات پوستی نیز برخوردار می باشد.

افزایش و تسریع روند سوخت و ساز بدن

افزایش و تسریع روند سوخت و ساز نیز از دیگر مزایا و ویژگی استفاده از این ژل طبیعی می باشد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم ژل رویال حاوی ۸ نوع اسید آمینه می باشد که منجر به تسریع روند سوخت و ساز بدن می شود. همچنین با تأمین و تشکیل پروتئین های مورد نیاز بدن، منجر به افزایش و رشد ماهیچه ها، احیا سلول ها و در نتیجه افزایش مقاومت استخوان ها نیز می شود.

نکاتی مهم که به هنگام استفاده از ژل رویال باید بدان توجه نمایید!

اگر چه پیش تر به خواص بی نظیر ژل رویال و ویژگی درمانی آن اشاره کردیم، اما لازم است بدانید که این فرآورده استخراج شده از دل طبیعت نیز مانند دیگر فرآورده ها، از عوارضی جانبی و احتمالی نیز برخوردار می باشد. عوارضی جانبی و بعضا احتمالی که به محض وقوع آن ها می باید استفاده از این ژل را متوقف نمایید و سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

از جمله رایج ترین و شایع ترین عوارض جانبی این ژل طبیعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظهور کهیر بر روی پوست
 • تنگی نفس و ایجاد سختی در آن
 • متورم شدن اجزای صورت از جمله لب، زبان و گلو
 • ایجاد درد و حالت گرفتگی در ناحیه سینه
 • اسپاسم های برونش
 • ایجاد درد در ناحیه شکم
 • بروز اسهال خونی
 • التهاب پوست و ایجاد حالت گر گرفتگی در سطح آن

از این رو به یاد داشته باشید که اگر چه ژل رویال مانند دیگر فرآورده های طبیعی از فواید و خواص بیشماری برخوردار می باشد، اما لازم است در مصرف و استفاده از آن افراط ننمایید. ژلی طبیعی و فاقد مواد نگهدارنده که برای نگهداری و استفاده از آن می باید آن را در محیطی با دمای متعادل، مانند دما اتاق و به دور از رطوبت و گرما نگهداری نمایید.

 

اگر به دنبال عسل با کیفیت برای صادرات هستید با کلیک بر روی خرید عسل عمده از شرایط همکاری با ما مطلع شوید.


عسل طبیعی با کیفیت

عسل طبیعی درجه ۱ شیمبال با ساکارز و پرولین مناسب . 
 • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان درجه ۱
 • &#۱۰۰۰۴;عسل کناردرجه ۱
 • &#۱۰۰۰۴;عسل چهل گیاه درجه ۲
خرید عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *