6 خاصیت عسل ارگانیک برای درمان معده + داستان خانم حکیمه

به جرات می توان گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین فواید عسل ،کاهش و درمان معده درد است. عسل طبیعی تنها ماده غذایی ارزشمند برای درمان این درد نیست منتها یکی از بهترین و کارآمد ترین ماده غذایی است که برای درمان دردهای زخم معده و اثنی عشر کارایی داشته و در کوتاهترین زمان ممکن درد معده را کاهش می دهد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید چطور عسل به درمان معده درد کمک می کند؟ جالب است بدانید: تحقیقات پزشکی تایید کننده این نکته است که  اسید فرمیک و به طور کل اسیدهای آلی موجود در عسل بر روی باکتری‌های دستگاه گوارش اثر می گذارند و از تخمیر یا نفخ جلوگیری می کنند و از این طریق باعث درمان بیماری های دستگاه گوارش می شوند. متخصصان تغذیه اهمیت فراوانی به آنزیم ها عسل به ویژه دیاستاز و آنزیم آمیلاز می دهند و اعتقاد دارند که این آنزیم ها تاثیر نیکویی بر روی هضم غذا دارند و دقیقا به همین خاطر است که توصیه ما این است که عسل را در آب جوش حل نکنید زیرا آب جوش و حرارت زیاد باعث از بین رفتن این آنزیم ها می شود. حال با توجه به اهمیت این موضوع ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با خواص عسل طبیعی برای 6 بیماری مربوط به معده برای شما ارائه دهیم ، همچنین در پایان مقاله به داستانی در مورد مصرف عسل و درمان یکی از بیماران به نام خانم حکیمه خواهیم پرداخت . 

همچنین بخوانید : خواص زردچوبه و عسل

خواص عسل طبیعی برای معده

شاید بد نباشد همین جا در رابطه با خواصی که این ماده غذایی ارزشمند دارد کمی صحبت کنیم. به طور یقین همه ما دلمان می خواهد بدون مصرف داروهای شیمیایی و تحمل عوارض جانبی داروها از گیاهان طبیعی و محصولات طبیعی برای درمان بیماری ها و تندرستی استفاده کنیم. این روزها افراد زیادی از بیماری های مختلف رنج می برند که ریشه اکثر این بیماری ها عدم توجه به غذاهایی است که مصرف می کنند و در نهایت به سراغ داروهای شیمیایی رفته و فقط درد را فلج می کنند درحالیکه بایستی ریشه درد را از بین ببرند. یکی از مهمترین فواید عسل طبیعی تاثیر مثبتی است که بر روی معده می گذارد و با از بین بردن التهاب و درد می تواند راهکاری ایده ال برای درمان معده درد باشد.

خاصیت ضد التهابی عسل

یکی از بارزترین خاصیت عسل ضد التهابی بودن آن است. بهتر است بدانید: از مهمترین عوامل اکثر بیماری ها خصوصا بیماری هایی همچون سرطان التهاب است و زمانیکه بدن التهاب دارد نمی تواند در برابر بیماری ها مقاومت کند و در نهایت تسلیم بیماری می شود. خاصیت ضد التهابی عسل باعث می شود زمانیکه معده التهاب پیدا میکند به نوعی التیام یابد و آرام شود. عسل تسکین دهنده است و باعث آرام شدن معده می شود و هرگونه التهاب را از بین می برد. به همین دلیل عسل برای درمان و کاهش درد معده بسیار مفید است. اگر شما هم در گروه افرادی هستید که از معده درد رنج می برید و از مصرف داروهای شیمیایی به ستوه آمده اید و می خواهید هر چه زودتر راهی مناسب برای درمان پیدا کنید پیشنهاد می کنیم از عسل مصرف کنید. کافیست روزانه دو قاشق چایخوری عسل را در آب ولرم ریخته و بنوشید.

خرید عسل

خرید عسل طبیعی

خاصیت ضد باکتری عسل

 این روزها افراد زیادی با درد معده دست و پنجه نرم می کنند. خیلی از این افراد از رفت و آمد به پزشک خسته شده و از مصرف داروهای شیمیایی کلافه شده اند. عسل خاصیت ضد باکتری دارد. غالبا در برخی از غذاهایی که مصرف می کنیم باکتری هایی وجود دارد که با انتقال به معده باعث مشکلات دستگاه گوارش می شود. عسل با خاصیت ضد باکتری که دارد هر گونه باکتری و میکروبی را از معده خارج کرده و معده درد را درمان می کند. تحقیقات نشان می دهد افرادیکه به طور منظم و روزانه از عسل استفاده می کنند نسبت به دیگر افراد سالم تر هستند و دستگاه گوارش آنها هیچ مشکلی ندارد.

همچنین بخوانید : ماسک گرده گل

درمان ورم معده با عسل طبیعی

شاید برایتان سوال پیش بیاید عسل چه نقشی در درمان ورم معده دارد و چطور می شود با مصرف عسل از شر این بیماری خلاص شد؟ غالبا ورم معده به دلیل اختلال دستگاه گوارش و عملکرد نادرست مری رخ می دهد و زمانیکه معده نتواند غذا را به خوبی هضم کند ورم معده می تواند باعث ناراحتی فرد شود. به همین دلیل در ادامه به نقش عسل در درمان ورم معده می پردازیم:

عسل و ترش کردن معده

ترش کردن معده یکی از مشکلات دستگاه گوارش است که افراد زیادی آن را تجربه کرده اند. زمانیکه معده به خوبی کار نکند و معده دچار رفلاکس باشد اسید معده زیاد می شود و ترش کردن معده رخ می دهد با توجه به اینکه افراد زیادی دچار این بیماری هستند توصیه می شود از عسل طبیعی استفاده کنید. عسل طبیعی با ترکیباتی که بر اثر فعالیت های آنزیمی زنبور عسل انجام می شود از ترکیباتی برخوردار است که باعث درمان ترش کردن معده می شود و از اختلالات دستگاه گوارش جلوگیری می کند. در واقع عسل طبیعی باعث کاهش اسیدیته معده می شود یعنی از ترش کردن معده جلوگیری می کند  و برای افرادیکه مدام از این حالت رنج می برند می تواند بسیار مفید باشد. از این رو اگر شما هم در دسته افرادی هستید که از ترش کردن معده رنج می برید و می خواهید در کوتاهترین زمان ممکن درمان شوید از عسل در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

عسل درمانی؛ درمان درد معده با عسل

مشاهدات بیمارستانی نکته دیگری را ثابت می کند و آن اینکه عسل طبیعی زخم های معده را هم درمان می کند. در این مطالعات ثابت شده است که استفاده است از عسل در مقایسه با مصرف داروهای شیمایی تاثیر موثرتر و دائمی تری در درمان درد معده داشته است به زبان آمار از هر صدنفر که عسل را برای درمان معده انتخاب کرده اند ۸۴ نفر بهبود کامل یافته اند. و در مقابل از هر صد نفر بیمار که داروهای شیمیایی را انتخاب کرده اند ۶۱ نفر بهبود یافته اند.

درمان معده درد با عسل

درمان عفونت معده با عسل

البته درمان با عسل یک فایده دیگر هم داشته است و آن اینکه معالجه با عسل مدت درمان را هم کوتاه می کند.در کنار همه اینها کسانی که عسل را برای درمان انتخاب می کنند آرامش و رضایتشان بیشتر می شود و میل بیشتری به کار و جنب و جوش از خود نشان می دهند. پزشکان متخصص اعتقاد دارند که عسل معده زخمی و آسیب دیده را پانسمان می کند و زخم معده را بهبود می بخشد. و البته یک فایده دیگر هم دارد که همه می دانیم و آن تقویت عمومی بدن و آرامش بخشی به دستگاه عصبی بدن است  و با تسکین دادن معده درد را کاهش می دهد.

همچنین بخوانید : تست عسل طبیعی

روش مصرف عسل برای درمان زخم معده

برای درمان زخم معده با عسل توصیه می شود که بیماران دو ساعت قبل از هر وعده غذایی و دو ساعت بعد از آن یک قاشق عسل بخورند. می توانید عسل را در آب ولرم حل کرده و بنوشید. روش دوم نوشیدن شربت عسل به صورت ناشتا است. صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب ولرم (آب را پس از جوش آمدن صبر کنید تا ولرم شود) حل کنید و آرام آرام و با حوصله این شربت را بنوشید و تا یک ساعت پس از آن هم چیزی نخورید و اجازه بدهید که شربت شما جذب بدنتان شود و اثرات شگفت انگیزش را به شما نشان بدهد. اگر لیموی تازه داشتید آب یک عدد لیموترش را هم به این شربت اضافه کنید.

خرید عسل شناسنامه دار

درمان یبوست با عسل  (رفع یبوست)

یبوست یکی از شایع ترین عوارض بیماری های گوارشی است که این روزها بیشتر افراد از آن رنج می برند. اگر شما هم به این عارضه مبتلا هستید و به دنبال یک راهکار ساده و کاربردی می گردید توصیه می کنیم عسل مصرف کنید. عسل باعث تحرک روده شده و از یبوست جلوگیری می کند. زمانیکه فرد روزانه از عسل مصرف می کند دستگاه گوارش به خوبی فعالیت کرده و روده ها نیز در سلامت کامل هستند. از این رو قندهای مفید فروکتوز که در عسل موجودند باعث بهبود فعالیت دستگاه گوارش شده و یبوست درمان خواهد شد.

شرح حال یکی از بیماران

در پایان این مطلب شرح حال یکی از مشتریان و مصرف کنندگان عسل طبیعی نصیری را بیان می کنیم:

خانم حکیمه.ن  شرح حال خود را اینگونه توضیح می دهد

سال ها بود که از درد معده رنج می بردم و برای درمان آن به پزشکان متعدد مراجعه کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم. تا اینکه آخرین فردی که به عنوان پزشک به مطب او مراجعه کرده بودم از من پرسید آیا دسترسی به عسل طبیعی دارید و می توانید عسل صددرصد طبیعی تهیه کنید؟ پاسخ من این بود که بله و در ذهن داشتم که می توانم از عسل نصیری عسل طبیعی تهیه کنم. ایشان گفت درمان شما در عسل نهفته است. هر روز تا ۴۰ روز با معده خالی (ناشتا) عسل بخورید. من با تهیه عسل ارگانیک به دستور پزشک عمل کردم و به خواست خدا مشکل معده ام ظرف ۴۰ روز کاملا بر طرف شد.

تذکر:

همه مواردی که تحت عنوان خواص درمانی عسل ذکر شده است مربوط به عسل طبیعی است و عسل های صنعتی و شرکتی نه تنها سودی برای بدن ندارد در اغلب موارد خودشان سبب ایجاد مشکلاتی در سلامتی افراد می شوند. از این رو توصیه می کنیم از عسل طبیعی مصرف کنید.

 

تهیه شده توسط خانم صیامی عضو تحریریه شیمبال

 

 

امتیاز کسب شده
به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 2 Average: 5]

shimbal

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *