استارت آپ حوزه کشاورزی

پنج استارت آپ برتر در حوزه ی کشاورزی در ایالات متحده آمریکا

در چند سال اخیر، استارت آپ نامی است که بسیار شنیده ایم. اما استارت آپ در حوزه ی کشاورزی موجب چه دست آورد هایی برای کشاورزان و مصرف کنندگان می گردد. این تجارت های نو پا چه تاثیری در حوزه ی کشاورزی دارند. آیا تاثیراتشان بر مصرف کنندگان نیز مشاهده می شود؟

تا سال ۱۸۷۰، کشاورزی شغل اغلب مردم آمریکا بوده است. پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده آمریکا دارای مزارع و زمین های کشاورزی بسیار عظیم می باشد. تجهیزات پیشرفته ی کشاورزی مانند انواع تراکتور ها و ماشین آلات صنعتی به بهبود روز افزون زمین های کشاورزی کمک شایانی کرده است. اما از طرفی نمی توان نقش استارت آپ ها را در کشاورزی نادیده گرفت.

استارت آپ یا همان تجارت های نو پا، نامی است که در چند سال اخیر به گوش بسیاری از مردم خورده است. افراد با بر پا کردن استارت آپ، دست به کاری نوین زده و موجبِ تولید محصولی جدید می گردند. در بیشتر مواقع، استارت آپ ها باعث رشد بازده ی شرکت ها و کارخانه های متفاوت می شوند؛ و در بسیاری از موارد دیگر، سببِ افزایش فروش و سود آوری برای شرکت می گردند. این افراد با ایده های جدید و کاربردی، سبب سودآوری های بسیاری برای شرکت ها،تولیدکنندگان و فروشندگان می شوند. در زیر به چند استارت آپ در حوزه ی کشاورزی در کشور آمریکا می پردازیم و نگاهی اجمالی داریم به ایده های نوین این استارت آپ ها.

 برخی از استارت آپ ها در حوزه ی کشاورزی آمریکا:

  1. شرکت AcCode به باغداران انگور یا به صاحبان تاکستان ها در مراحل مختلف کمک می کند. او با مدیریت نیروی کار، باغداران را از ابتدا تا مراحله ی برداشت انگور، در نگهداری و رشد محصول با بیشترین بازده، یاری می کند. این شرکت با بالا بردن بازده ی تاکستان ها باعث تولید مرغوب ترین انگور آمریکا شده است.

استارت آپ حوزه کشاورزی

  1. شرکتbayer (بایر)، یکی دیگر از استارت آپ های موفق و مهم در زمینه ی کشاورزی می باشد. با وقوع شرایط آب و هوایی نا مناسب، محدود شدن منابع طبیعی و افزایش جمعیت، نیاز به نو آوری در حوزه ی کشاورزی به شدت احساس می شد. در شرکت بایر افرادی به منظور شکل دهی مناسب به صنعت کشاورزی با به این صنعت گذاشتند. آنان با ایجاد نوآوری در فرآیند به دنیا آمدن یک محصولِ کشاورزی، از ابتدا تا هنگامِ برداشتِ محصول، سبب پیشرفت چشمگیری در حوزه ی کشاورزی شدند. آنان با بررسی و مطالعه ی عمیق ترین لایه های زمین تا بالا ترین ماهواره ها، توانستند نبوغ کشاورزان را با علوم مدرن بیامیزند و سبب رشد عظیمی در صنعت کشاورزی شوند. آنان برای بهبود تغذیه، افزایش سود و افزایش بازده ی زمین های کشاورزی هیچ گاه دست از تلاش بر نداشتند. آن ها متعهد شده اند همیشه راه حل بهتری را به همه ی کشاورزان ارائه دهند. ضمن اینکه متعهد شده اند همیشه انتخاب درست تری برای مصرف کنندگان ایجاد کنند. این شرکت معتقد است با بهبود صنعت کشاورزی و اهمیت دان به مصرف کننده، سببِ حفظِ کره ی زمین می شوند. این شرکت با دارا بودن سایت های بزرگ و مختلف اقدام به خدمت رسانی به کشاورزان در سرتاسر جهان می کند. این شرکت با دارا بودن گروه های مختلف در سراسر جهان توانسته با بیش از ۳۰ زبان مختلف، با مردم دنیا ارتباط برقرار نماید.

استارت آپ حوزه کشاورزی

۳- شرکت دیگر، شرکت AGERpoint  می باشد. این استارت آپ، مدیریتِ باغ های تولید آجیل و مرکبات را به عهده دارد. شرکت AGERpoint با استفاده از داده های ماهواره ای اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد درختان، اندازه ی شاخ و برگ ها و قطر تنه و … بدست آورده سبب شده به نتایج مهمی به منظور پرورش و رشد بیشتر و بهتر محصولات این باغ ها دست یابد. این استارت آپ باعث شد در سال ۲۰۱۷ رکورد فروش ۳ میلیون دلاری شکسته شود.

استارت آپ حوزه کشاورزی

کشاورزی نوین و پیشرفت در نوآوری های مربوط به صنعت کشاورزی و شیوه ی کشاورزی، در جهت کمک به کشاورزان شکل گرفته است. استارت آپ ها در حوزه ی کشاورزی موجب افزایش بهره بری و کاهش از دست رفتن منابع طبیعی مانند آب، زمین و انرژی می شوند. طبق اعلام سازمان غذا و کشاورزی، افزایش و رشد جمعیت و افزایش تخریب محیط زیست، بزرگترین تهدید برای بشر می باشد. اکنون بیش از هر زمان دیگری، جهان برای رفع چالش های پیش رو به سیستم های کار آمد با روش های نوین نیاز دارد تا بتوانند برای رسیدن به راه حل های نو، موجب پیشرفت و بهبود صنعت کشاورزی شوند.

 

۴- شرکت Arvegenix یک استارت آپ قدیمی است و در حال توسعه ی شرکت خود با نام Pennycress می باشد. این شرکت نقد جدیدی در چرخه ی تولید ذرت و سویا ایجاد کرده است. با بررسی، آزمایش و مطالعه خاک کشاورزی، ضعف زمین کشاورزی را برطرف کرد و سببِ بهبود محصولات شد. شرکت Arvegenix موجب شد کشاورزان به سودی بسیار بالایی دست یابد.

استارت آپ حوزه کشاورزی

استارت آپ های موفق، از ارزش های اخلاقی بسیار بالایی برخوردارند و این بیانگر نحوه ی صحیحِ سنجش خود و همکاران خود می باشد. آن ها با مزارع با مساحت ای مختلف در سراسر جهان خدمت می کنند و تلاش می کنند نوآوری هایشان تا حد امکام در دسترس همه قرار گیرد. آن ها کشاورزان را تشویق می کنند تا شیوه های کشاورزی خود را بهبود ببخشند. استارت آپ ها، کشاورزان را در به دست آوردن راه حل های جدید و مناسب، جهت حل مشکلات و چالش های کشاورزی، راهنمایی می کنند.

 

۵- آخرین استارت آپ مربوط به شرکت BluWrap می باشد. این شرکت با استفاده از یک تکنیک بسیار پیشرفته موجب ماندگاری بیشتر پروتئین به مواد غذایی شد. این شرکت با اختراع یک تکنیک سبب شد یکی از تولیدکنندگان مواد غذایی پروتئینی به درآمدی بالغ بر ۱۸.۶ میلیون دلار دست یابد. این شرکت در حال حاضر یکی از قوی ترین استارت آپ ها در به وجود آوردن ایده های نو در حوزه ی کشاورزی می باشد.

استارت آپ حوزه کشاورزی

استارت آپ ها به منظور ارائه ی راه حل های نوآورانه برای بهره مندی کشاورزان و مصرف کنندگان ایجاد شده اند و بر اساس یک توسعه ی پایدار قدم بر می دارند. تجارت های نو پا بر اساس اصول اخلاقی کاملا مشخص به عنوان یک رهبر در صنعت و به هدف بهبود استاندارد ها و بهبود امنیت جهانی غذا ایده های نوین خود را با کشاورزان به اشتراک میگذارند. از این رو می توان گفت استارت آپ ها در حوزه ی کشاورزی سببِ حفاظت از محصولات کشاورزی برای نسل های آینده نیز می شوند.

 

ترجمه و تالیف توسط خانم قنبری

منبع:forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید