درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی و ارگانیک

عفونت واژنی موضوعی است که اغلب بانوان با آن درگیر هستند و مشکلات زیادی ایجاد می کند. درمان عفونت واژن به صورت طبیعی بسیار ساده و ارزان است که هم جنبه ضد عفونی کننده داشته و هم می تواند با عفونت های موجود مبارزه کند.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی در لیست مواد موثر برای درمان خانگی محسوب می شود. روغن پونه کوهی که به آن مرزنجوش نیز گفته می شود به میزان زیادی تیمول و کارواکرول دارد. این موارد در مبارزه با انواع قارچ بسیار مفید است.

طریقه استفاده: ۳ الی ۵ قطره از روغن کوهی را با یک قاشق غذاخوری روغن حامل(زیتون یا بادام) ترکیب کنید و روی موضع خود بمالید. این کار را حدوداً دو هفته تکرار کنید.

احتیاط! روغن پونه کوهی به صورت طبیعی خاصیت رقیق کنندگی دارد و برای کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند مشکل ساز خواهد بود.  در صورتی که از کمبود ویتامین k رنج می برید از این ماده استفاده نکنید.

روغن های اساسی نباید خورده شوند و به صورت رایحه درمانی استفاده می شوند. می توانید این روغن را با روغن بادام شیرید و یا روغن زیتون ترکیب کنید و استفاده کنید.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با روغن نارگیل

از دیگر روش های خوب درمان عفونت واژن به صورت طبیعی استفاده از روغن نارگیل است که خالص و ارگانیک بوده و می تواند روی موضع اثربخشی خوبی داشته باشد.

طریق مصرف: بهتر است روغن نارگیل را با مقداری روغن زیتون ترکیب کرده و روی موضع بمالید و این کار را حداقل دو هفته تکرار کنید و تا نتیجه صبر کنید. بهتر است روغن به تنهایی استفاده نشود.

 

درمان عفونت واژن با روغن درخت چای

روغن درخت چای یک روغن اساسی است که در از بین بردن قارچ ها و باکتری ها و ویروس ها بسیار اثر بخش است. در صورتی که بتوانید از شیاف واژینال حاوی این روغن استفاده کنید می تواند عفونت واژن را تا حد زیادی برطرف ساید. همینطور می توانید از روغن های جوجوبا یا نارگیل به صورت ترکیبی با روغن درخت چای استفاده کنید.

احتیاط: روغن درخت چای نباید به صورت خوراکی مصرف شود. در صورتی که پوست شما حساس است بهتر است سایر روش های درمان عفونت واژن به صورت طبیعی را امتحان کنید. در صورت بروز هر نوع ناراحتی بهتر است استفاده از این مواد متوقف شود. پیش از مصرف می بایست از یک روغن حامل استفاده شود تا ماده رقیق شود.

درمان عفونت واژن با سرکه سیب

در صورتی که از عفونت واژن رنج می برید می توانید از سرکه سیب به صورت رقیق شده در حمام استفاده کنید. این روش نتایج سریعی دارد.

طریقه مصرف: نیاز به نیم پیمانه سرکه سیب در آب ولرم دارید و باید به مدت ۲۰ دقیقه درون وان حمام بنشینید. بهتر است تا بهبودی کامل این روند به صورت روزانه تکرار شود.

درمان عفونت واژن با جوش شیرین

استفاده از محلول جوش شیرین یکی از بهترین روش های درمان عفونت واژن به صورت طبیعی محسوب می شود به طوری که خاصیت ضد باکتریایی داشته و با قارچ عفونت های جمع شده در ناحیه واژن مقابله می کند.

طریقه مصرف: برای انجام این کار نیاز به دو قاشق چای خوری از این ماده به همراه دو لیتر آب دارید و باید بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در آن بنشینید. این کار را در طول روز چندین بار تکرار کنید تا بهبودی کامل فراهم شود.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با سیر

سیر خاصیت ضد باکتریایی دارد و به عنوان یک داروی خانگی درمان عفونت واژن به صورت طبیعی استفاده می شود . به طور کلی می توانید از قرص مکمل سیر استفاده کنید تا به یک گزینه درمانی تبدیل شود. سیر را باید میل کنید و از استفاده موضعی آن اجتناب کنید.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با دود عنبر نسا

اگر به عطاری ها سر زده باشید قطعاً درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با دود عنبر نسا شنیده اید. الاغ ماده در فصل بهار از بهترین گیاهان دارویی تغذیه می کند و دود کردن این ماده در واقع به معنی دود کردن صد ها گیاه دارویی به صورت یک جا است و اثر بخشی بی نظیری دارد. این ماده هیچ اثر سوئی ندارد اما شاید از بوی آن ناراحت شوید. اگر سوال اینجاست که چرا الاغ ماده؟ باید بگوییم که طبع الاغ ماده خنک است و طبع عفونت گرم است استفاده از پشگل الاغ ماده می تواند با عفونت مبارزه کند.

طریقه مصرف: عنبر نسا می بایست مانند اسفند روی آتش گذاشته شود و دود خارج شده از آن استنشاق شود و یا اجازه داده شود که دود آن با بدن تماس داشته باشد.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با برگ رزماری

برگ های رزماری می بایست به مدت ۱۵ دقیقه در آب خیسانده شوند. شستن ناحیه واژن با آب گرم و یا با داروی گیاهی یک روش درمانی بسیار مناسب محسوب می شود.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با بوریک اسید

بوریک اسید یکی از بهترین روش های درمان عفونت قارچی واژن محسوب می شوند و تهیه آن در منزل نیز ممکن است اما می توان آن را با نسخه نیز خریداری کرد.

درمان عفونت واژن به صورت طبیعی با چای کیسه ای

یک عدد چای کیسه ی را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در آب گرم خیسانده و پس از مدتی در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس روی واژن بگذارید این روش سبب می شود که خارش واژن گرفته شود.  این کار را روزی سه الی چهار مرتبه تکرار کنید تا عفونت به طور کامل از بین برود.

دقت کنید که برای درمان عفونت واژن به صورت طبیعی باید زمان کار را به طور دقیق دنبال کنید و طول دوره درمان را تکمیل کنید. عجله در این راستا نتیجه ای ندارد و مشکل ساز می شود. بهتر است با خودتان روراست باشید و زود ناامید و منصرف نشوید. روش های درمان عفونت واژن به صورت طبیعی می تواند برای هر شخص با شخص دیگر فرق کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه سایت ناب وردپرس
با عضــویت در خبرنامــه ما می توانید با تخفــیف محصـولات ما را تهـیه کنـید.
سیاست حفظ حریم خصوصی. این اطلاعات هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نمی شود
مشترک شوید!
اشتراک در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه سایت ما می توانید از ما کد تخفیف بگیرید!
سیاست حفظ حریم خصوصی. این اطلاعات هرگز با کسی به اشتراک گذاشته نمی شود
مشترک شوید!
اینستاگرام شیمبال را حتما دنبال کنید
بریم