درمان زخم معده

درمان زخم معده به روش طبیعی

درمان زخم معده طبیعی توسط گیاه و طب سنتی یکی از بهترین روش هایی است که هم نتیجه خوبی دارد و هم ارزان و مناسب برای همه افراد است.

درمان زخم معده طبیعی با عسل

عسل که می گوییم یعنی دوای هر درد! عسل در لیست محصولاتی قرار دارد که مزایای بی نظیر آن برای بخش های مختلف بدن اثبات شده است. برای درمان زخم معده طبیعی با عسل بهتر است که عسل را خالی بدون نان و به صورت آهسته لیس بزنید. می توانید یک قاشق تمیز بردارید و این کار را انجام دهید. عسل به پاکسازی معده کمک می کند و زخم ها را التیام می دهد. اگر مایل هستید راجب کارایی عسل طبیعی در درمان زخم معده بیشتر بدانید ، مطلب درمان معده درد با عسل را مطالعه بفرمایید.

درمان زخم معده طبیعی با موز

موز در لیست میوه هایی قرار دارد که سبب می شود رشد باکتری ها کاهش یابد و خاصیت ضد باکتریایی که دارد بهترین گزینه محسوب می شود. زمانی که اسید معده کاهش یابد، التهاب معده کمتر می شود و تقویت معده نیز بیشتر می شود. دقت کنید که اگر قرار است از موز به عنوان یک داروی برای درمان زخم معده طبیعی استفاده کنید باید در طول روز از ۳ عدد موز متوسط استفاده کنید. اسموتی موز و یا ترکیب موز و عسل به صورت پوره نیز انتخاب خوبی خواهد بود.

درمان زخم معده طبیعی با بابونه

خواص بابونه آنقدر زیاد است که برای درمان زخم معده حکم یک داروی معجزه بخش را دارد. می توانید یک لیوان چای غلیظ بابونه را انتخاب کنید و روزانه میل کنید.

طریقه استفاده به این صورت است که در یک لیوان آب جوش ۴ قاشق چایخوری بابونه بریزید و سعی کنید صبح ناشتا آن را بنوشید و سپس در رختخواب به پشت دراز بکشید و پس از ۴ دقیقه بخوابید. پس از ۱۵ دقیقه می توانید صبحانه خود را میل کنید. این روند باید دو هفته ادامه دار شود تا زخم و ورم معده به طور کلی شفا یابد.

درمان زخم معده طبیعی با نارگیل

خاصیت ضد باکتریایی نارگیل سبب شده است که در لیست یکی از بهترین محصولات در راستای درمان زخم معده قرار بگیرد و فوق العاده عالی و بی نظیر است. اگر به شیر نارگیل علاقه داشته باشید بهترین تاثیرگذاری را از آن خواهید دید و همینطور ترکیب آن با مقداری آب ولرم می تواند یک ترکیب بی نظیر باشد. این ترکیب را به صورت روزانه یک هفته استفاده کنید و نتایج بی نظیر آن را در رفع زخم معده احساس کنید.

درمان زخم معده طبیعی با شنبلیله

گیاه شنبلیله یکی از بهترین گیاهانی است که اثر خنک کنندگی بدن دارد. می توانید از دانه شنبلیله استفاده کنید و به صورت چای دم بیاورید و مصرف کنید.

طریق مصرف: یکی دیگر از روش های استفاده از شنبلیله این است که دانه یا بذر شنبلیله را در آب خیس کنید، در نتیجه خیس کردن بذر این گیاه، یک مایع غلیظی حاصل می شود که اگر به طور مرتب بنوشید سبب می شود که یک غشای محافظ روی دیوار معده ایجاد شود و این کار سبب می شود که شدت زخم کاهش یابد.

درمان زخم معده طبیعی با شربت زنجبیل

در صورتی که به طعم زنجبیل علاقه دارید بهترین درمان زخم معده طبیعی را انتخاب کرده اید. شربت زنجبیل گزینه مفیدی محسوب می شود. برای تهیه این شربت نیاز است که یک قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل را به صورت رنده شده در داخل قوری بریزید و روی آن آب جوش بریزید. ۵ دقیقه سعی کنید با حرارت ملایم بگذارید که دم بکشد و در نهایت آن را عسل شیرین دهم کنید و میل نمایید.

دقت کنید که چای زنجبیل هر چه بیشتر بماند و دم آن بیشتر شود تندی بیشتری خواهد داشت.

از سوی دیگر می توانید این چای را در یخچال بگذارید تا خنک شود و از آن به عنوان یک نوشابه سرد استفاده کنید.

طریقه مصرف: یکی دیگر از روش های استفاده از زنجبیل برای درمان زخم معده طبیعی این است که از آن به صورت شربت استفاده شود که یک قسمت از زنجبیل رنده شده را با سه قسمت از عسل ترکیب کنید و در داخل شیشه ای در بسته قرار دهید و در نهایت مصرف کنید.

درمان زخم معده طبیعی با سیر

شاید فکر کنید که سیر زخم معده را بدتر می کند اما تحقیقات نشان داده است که سیر به بهبود التهاب معده بسیار کمک می کند و سبب می شود که زخم های مزمن معده درمان شود. سیر به طور کلی در لیست محصولاتی قرار دارد که می تواند در وعده های غذایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اگر فکر می کنید طعم و بوی سیر شما را اذیت می کند مقداری سیر رنده شده در داخل ماست بریزید و استفاده کنید. مشخص است که سیر در لیست گیاهان دارویی پر خاصیت در طب سنتی شناخته شده است.

درمان زخم معده طبیعی با شیرین بیان

شیرین بیان در لیست گیاهانی قرار دارد که سبب می شود معده باکتری های اضافی را خنثی نماید البته بدانید که مشکلات قلبی معمولاً با شیرین بیان میانه خوبی ندارند و در صورتی که فرد فشار بالا باشد بهتر است از سایر روش های درمان زخم معده طبیعی استفاده نماید. استفاده بی رویه این گیاه سبب می شود که ورم مفاصل ایجاد شود.

طریقه مصرف: بهتر است که گیاه شیرین بیان را بجوشانید و اجازه دهید دهم بکشد و سپس استفاده کنید. این گیاه به صورت نوشیدنی گرم استفاده می شود.

اثرات بی نظیر سیاه دانه در درمان زخم معده طبیعی

پژوهش های زیادی بر روی سیاه دانه صورت گرفته است و نتایج نشان می دهد که اثرات درمانی گیاه سیاه دانه بر روی بیماری زخم معده زیاد است به طوری که سبب می شود لیگو پراکسیداسیون مهار شود و همینطور ترشح مخاط معده افزایش یابد. اینطور که مشخص است این گیاه برای پیشگیری از زخم معده نیز یک انتخاب بسیار عالی است و می تواند نقش دارویی بسیار قوی داشته باشد.

طریقه مصرف: برای درمان زخم معده طبیعی با استفاده از سیاه دانه بهتر است دو نکته را مدنظر قرار دهید. اولین نکته اینکه این گیاه بهتر است به صورت جوشانده مصرف شود و استفاده خام از سیاه دانه شاید برای برخی از افراد ناخوشایند باشد.

سیاه دانه مشکلات گوارشی را به حداقل می رساند و سبب می شود که بافت بدن رشد بهتری داشته باشد. این گیاه به پاکسازی معده کمک می کند. البته در مطلب خواص سیاه دانه و عسل چند خواص درمانی این ترکیب را توضیح داده ایم که حتما پیشنهاد می کنیم مطالعه بفرمایید.

 


عسل طبیعی با کیفیت

عسل طبیعی درجه ۱ شیمبال با ساکارز و پرولین مناسب . 
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان درجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کناردرجه ۱
  • &#۱۰۰۰۴;عسل چهل گیاه درجه ۲
خرید عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی همه ی محصولات ما می توانید تا 85 درصد تخفیف بگیرید.
تخفیف های باورنکردنی !
بررسی تخفیف ها
قبل از هر چیزی خواص عسل طبیعی
حتما بخون
مطالعه
بهترین محصولات محلی و روستایی شیمبال
کلیک کنید