درمان-بیمارهای-گوارشی-و-عصبی-با-عسل-درمانی-min

درمان بیمارهای گوارشی و عصبی با عسل درمانی

یکی از خواص بی نظیر عسل درمانی، در بهبود بیماری های روده و معده می باشد. این ماده ی شفا بخش باعث نرمی و بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود. همچنین به هضم غذا کمک نموده و سبب رفع بیماری های عصبی می شود. این خاصیت عسل به دلیل برخورداری از مقدار بالایی از آهن و منگنز است، که سبب بهبود در عملکرد دستگاه گوارش و هضم بهتر غذا می شود. این شهد، خود دارای ماهیت اسیدی بوده و از ترشح زیاد اسید معده جلوگیری می کند.

از جمله خواص عسل نرم کردن معده و باکتری زدایی آن می باشد. همچنین عمل دفع را آسان کرده و مزاج انسان را نرم می کند. از فواید عسل می توان به برطرف کردن عفونت را داشته و از محلول آن با آب، برای رفع زخم های معده و روده در ناشتا استفاده می شود.

علاوه بر این، می توان یکی از موارد عسل درمانی را بهبود عملکرد کبد دانست. این خاصیت عسل به دلیل تاثیری است که بر افزایش گردش خون در قلب و عروق داشته که سبب تولید هموگلوبین بیشتر می شود. این افزایش اکسیژن رسانی، باعث بالا رفتن سوخت و ساز بافت ها و سلول ها می شود. در نتیجه کبد نیز به عنوان یکی از بافت های بدن، کارکرد خود را افزایش داده و می تواند سموم بیشتری را از بدن دفع کند.

رفع بیماری های اعصاب از طریق عسل درمانی

استفاده از عسل درمانی برای رفع بیماری های اعصاب و روان، یکی از رایج ترین روش ها در طب سنتی بوده است. امروزه نیز برای رفع برخی از بیماری های عصبی مانند اضطراب، تشویش، بی خوابی و انقباضات تشنجی عضلات، از عسل درمانی استفاده می شود. همچنین توصیه شده است که برای بهبودی برخی از بیماری های دستگاه مرکزی اعصاب، از ترکیب عسل با گلوتامیک اسید استفاده شود.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم نیلوفر ساکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *