درمان طبیعی دیابت نوع 2

بهترین روش های درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲

دیابت نوع در گروه دیابت بزرگسالان است، درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ نیز به نوبه خود می تواند نتیجه بخش باشد. گیاهان و محصولات طب سنتی در این زمینه مورد تحقیق قرار گرفته و اثر بخشی آنها ثابت شده است.

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ با گیاه

گیاه جینسینگ یکی از بهترین روش های درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ محسوب می شود و در طب سنتی اعتبار زیادی دارد. این گیاه حساسیت سلولها به انسولین را افزایش می دهد و در نهایت عوارض مربوط به دیابت را تا حد زیادی کاهش می دهد. جینسینگ در سوخت و ساز کربوهیدرات ها می تواند یک یاری دهنده ارزشمند برای دیابتی ها محسوب شود. اینطور که مشخص است از این گیاه هم به صورت قرص و هم دمنوش در عطاری ها فروخته می شود می توانید چای جینسینگ را در وعده های روزانه خود استفاده کنید.

پونه کوهی از بهترین سبزیجات در زمینه درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ محسوب می شود، عطر و طعم خوبی داشته و می تواند در کاهش قند خون و سالم ماندن بدن گزینه خوبی محسوب شود. این گیاه به طور کلی در ترشح انسولین کمک می کند و از روغن آن نیز استفاده می شود. می توانید روغن گیاه پونه کوهی را با یک لیوان آب مخلوط کنید و یا از مکمل های موجود در بازار استفاده کنید. این محصول به طور کلی باید حداقل یک ماه استفاده شود.

چوب میخک طعم تندی دارد اما بسیار معطر است و در تهیه انواع غذاها به عنوان یک طعم دهنده خوب مصرف می شود. این گیاه دارای ترکیبات آنتی اکسیدان است و ضد التهاب قوی است. نتایج پژوهش ها نشان داده که اگر ۳ گرم میخک در روز مصرف شود می توان میزان قند و چربی خون را تنظیم نماید. این ادویه می تواند به غذای شما اضافه شود. چوب میخک را می توانید در قوری دمنوش خود نیز استفاده کنید و اثر بخشی بی نظیر آن را احساس کنید.

 

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ با زردچوبه

زردچوبه که به طلای خوراکی مشهور است که رکن اصلی در تهیه انواع خورشت ها است. این ادویه قند خون را تا حد زیادی کاهش می دهد. زردچوبه خاصیت ضد التهاب دارد و در آن به میزان زیادی ترکیبات آنتی اکسیدانی دیده می شود که به سلامت قلب بسیار کمک می کند و وزن را نیز کاهش می دهد. این محصول حتی برای کسانی که از اختلالات کلیوی رنج می برند نیز گزینه مفیدی محسوب می شود. زردچوبه یک افزودنی مناسب برای غذاهای شور محسوب می شود. زردچوبه می تواند یک محصول بی نظیر برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ باشد.

 

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ با میوه های خاص

خیار تلخ در لیست میوه هایی قرار دارد که می تواند در درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ گزینه بی نظیری باشد. این میوه شبیه کدوی زگیل دار است و شاید به سادگی در میوه فروشی ها یافت نشود. به طور کلی این میوه مربوط به نواحی گرمسیری مانند آمازون و آفریقای شرقی و آسیا است و حتی در آمریکای جنوبی به عنوان یک غذا یا دارو گزینه بسیار عالی محسوب می شود. میوه آن در ابتدا به رنگ سبز است اما به رسیدن به رنگ نارنجی تغییر می کند. این میوه تلخ است و حاوی ماده ای شبیه به انسولین است. مقدار استفاده از آن به صورت روزانه در حدود ۶۰ گرم شیره این گیاه بوده که بهتر است به صورت خالص استفاده شود و یا با مقداری آب ترکیب شود.

هندوانه ابوجهل که به نام خربزه روباه نیز شناخته می شود. این گیاه دارویی در لیست خانواده خیارها و کدوها قرار دارد و به طور کلی در لیست گیاهان بومی ایران قرار دارد و مربوط به نواحی جنوبی کشور است. ماین گیوه دارای ماده ای به نام گلوکوزید است که قابلیت تبلوری دارد اما طعم بسیار تلخ است. این ماده خالص و به رنگ زرد بوده و در آب به نسبت ۲۰ درصد حل می شود. در صورتی که هیدرولیز شود گلوکز و ماده ای به اسم کولوسنتتین تولید می کند. اینطور که مشخص است در طب سنتی این گیاه برای کاهش قند خون گزینه بی نظیری است اما دقت کنید که میوه این گیاه خاصیت سمی دارد و اگر زیاد استفاده شود سبب ایجاد اسهال خونی شده و شاید به مرگ ختم شود.  به میزان ۱۰۰ میلی گرم و ۳ بار در روز از هندوانه ابوجهل استفاده کنید و برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ از آن بهره مند شوید. این ماده سبب کاهش مختصر میزان هموگلوبین HbA1C می شود. استفاده از این محصول تا دو ماه هیچ عوارضی ندارد.

 

درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ با سبزی خوراکی

شنبلیله یک سبزی معطر است که در ایران بسیار شناخته شده و برای درمان طبیعی و یا کنترل دیابت نوع ۲ گزینه خوبی محسوب می شود. البته شنبلیله به صورت آرد نیز به فروش می رسد و سبب می شود که کلسترول خون تنظیم شده و قند نیز کاهش یابد. شما می توانید از تخم شنبلیله برای کنترل قند خون استفاده کنید. این گیاه را می توانید به صورت خوراکی در وعده های غذایی خود وارد کنید. همینطور می توانید تخم شنبلیله را پیش از مصرف در آب خیس کنید و با شکم خالی میل کنید. این گیاه دارویی از سوی محققین آمریکایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما دوستان دیابتی عزیز بهتر است با پزشک معالجه خوب مشورت کنند.

سیر و پیاز از دسته سبزی هایی است که تاریخی بسیار کهن دارد به طوری که در دنیای دیابت نیز جای ویژه ای دارد. پیاز دارای ترکیبات فعال گوگردی است که نقش گسترده ای در کاهش قند خون ایفا می کند. پیاز و سیر سبب افزایش انسولین در خون می شود به طور کلی هر چقدر مصرف این مواد بیشتر باشد قند خون نیز کاهش بیشتری خواهد داشت. مصرف این قرص های سیر به میزان ۲۴۰۰ میلی گرم در روز می تواند قند خون را کاهش دهد و اگر به مدت ۳ ماه استفاده شود نیز اثر بخشی بی نظیری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *