خواص عسل طبیعی برای چشم

مصرف عسل طبیعی چه تاثیری مثبتی بر سلامتی چشم دارد؟

تا به حال به تاثیر عسل طبیعی بر سلامت چشم فکر کرده اید؟ عسل طبیعی یکی از مغذی ترین و مفید ترین ماده ی خوراکی در سراسر دنیا می باشد. این ماده ی ارزشمند نه تنها به عنوان یک ماده ی خوراکی، بلکه به عنوان دارو به منظور درمانِ بسیاری از بیماری ها، از دیرباز مورد توجه مردم و پزشکان قرار داشته است. عسل طبیعی به دلیل دارار بودن آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز می تواند به بهبود زخم ها، کاهش التهابات و از بین بردن عفونت ها و باکتری ها کمک بسیار زیادی کند. البته به صورت مفصل در مقاله ایی به فواید عسل طبیعی پرداخته ایم ،و در این مطلب وقت آن رسیده که در مورد درمان چشم به شما آموزشی ارائه بدهیم ، پس با شیمبال همراه باشید.

چگونگی تاثیرات عسل طبیعی بر درمان بیماری های چشمی

التهابات چشم ها، تحریک شدن چشم ها، زخم قرنیه، ایجاد باکتری و عفونت در چشم ها، از سری مشکلات و بیماری های مربوط به چشم می باشد. عسل طبیعی به سبب آرام بخش بودن در درمان و رفع التهابات چشم بسیار مفید و موثر می باشد.

خواص ضد التهابی و آنتی‌باکتریال عسل طبیعی، بسیار برای سلامت چشم ها مفید است. عسل طبیعی یکی از موثرترین آرام بخش هایی است که از گذشته تا کنون برای تسکین درد چشم و کمک به درمان بیماری های آن مورد استفاده قرار می گرفته است. درمان های خانگی برای رفع بیماری های چشم معمولا ترکیبی از مواد ضد عفونی کننده با عسل‌های طبیعی مانند عسل مانوکا است. این نوع درمان ها به صورت موضعی برای استریل کردن چشم و پوست اطراف آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رفع کراتوکنژنکتیویت چشم با استفاده از عسل طبیعی

بیماری کراتوکنژنکتیویت یا همان Keratoconjunctivitis یک بیماری مربوط به چشم می باشد و معمولا در اثر جوشکاری بدون عینکِ محافظ اتفاق می افتد. این بیماری به دلیل التهابِ هم زمانِ قرنیه ی چشم و ملتحمه ( لایه ای نازکی که چشم را می پوشاند) ایجاد شده و منجر به خشکی چشم می شود. یکی از راه های تسکین درد و درمان این بیماری استفاده از اشک مصنوعی می باشد. تحقیقات نشان داده اند اشک مصنوعی های متشکل از عسل طبیعی موثرترین درمان برای این بیماری چشمی می باشد.

مصرف عسل طبیعی راهی برای درمان زخم قرنیه چشم

بیماری زخمِ قرنیه یک بیماری شایع در انسان است. این بیماری بیشتر در ساکنین مناطق استوایی و در بین کشاورزان دیده می شود. زخم قرنیه بیشتر به دلیل عفونت ایجاد می‌شود، در حالی که خراشِ قرنیه به علت یک عامل فیزیکی ایجاد می‌شود. این بیماری معمولا سبب ایجادِ زخم‌هایی بر روی پوستِ اطراف چشم نیز می‌شود. استفاده موضعی از عسل طبیعی می‌تواند با از بین بردنِ باکتری‌ها، به کاهش عفونت چشم کمک کند و منجر به کاهش زخم‌های اطراف چشم شود و به بهبود زخم‌های قرنیه نیز کمک کند.

عسل طبیعی درمانی برای بلفاریت چشم

بیماری پلک آماس یا بلفاریت، نوعی از التهاب لبه‌های پلک است. این بیماری در اثر یک عفونت خفیف میکروبی یا بیماری پوستی ایجاد می‌شود. بلفاریت معمولا موجب تورم و سوزش در اطراف مژه می‌شود و فرآیند دردناکی را برای بیمار ایجاد می‌کند. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که استفاده از عسل مانوکا نقش موثری در بهبود بلفاریت چشم دارد.

 

مصرف عسل طبیعی راهی برای درمان خشکی چشم

یکی دیگر از بیماری های چشمی شایع در بین افراد مختلف، خشکی چشم می باشد. خشکی چشم ناشی از اختلال در کارکردِ غددِ تولیدکننده ی اشکِ چشم است. در این بیماری، غددِ اشک، اشک لازم را برای مرطوب نگه داشتن چشم ترشح نمی کند و همین امر سبب خشکی بیش از حد چشم می‌شود. از این رو بیمار در چشم خود به ظور مداوم احساس وجودِ جسمِ خارجی را دارد. همچنین خشکی چشم، درد و سوزش زیادی را برای بیمار به همراه می آورد. برای درمان این بیماری، اشک مصنوعی رایج‌ ترین راه‌ درمان است و بیشتر پزشکان آن را برای بیماران تجویز می‌کنند.

تحقیقات نشان داده است که اشک مصنوعی متشکل از عسل مانوکا و ژل رویال، تاثیرِ به سزایی در بهبودِ خشکی چشم دارد. از این رو محصولات موضعی چشم که حاوی عسل طبیعی یا فرآورده‌های آن هستند، نقش به سزایی در رفع قرمزی چشم و بهبود خشکی چشم دارند.

خواص عسل طبیعی

کاهش چین و چروک اطراف چشم با استفاده از عسل طبیعی

مصرف عسل طبیعی تاثیر به سزایی در زیبایی و طراوت پوست دارد. این موضوع پیش‌تر در مطلب انواع ماسک عسل طبیعی برای پوست صورت به طورِ اجمالی مورد بررسی قرار گرفته است. می‌توان گفت عسل طبیعی به دلیل داشتن خاصیت ضد اکسیدانی می‌تواند با تاثیر بر لایه‌های پوستی، پوستی زیبا و باطراوت را برای شما به ارمغان بیاورد. این ماده ی غذایی از بروز علائم پیریِ پوست مانند افتادگی و شل شدن پوست اطراف چشم پیشگیری می‌کند. بنابراین مصرف موضعی عسل در اطراف چشم می‌تواند تاثیر به سزایی بر کاهش چین و چروک اطراف چشم داشته باشد. عسل طبیعی می تواند با بهبود زخم ها، باعث شفاف شدن و سالم شدن پوست شود. از این رو ماسک های متشکل از عسل طبیعی طرفداران بسیاری را دارند. از انواع ماسک عسل برای صورت می توان ماسک های متشکل از ترکیب عسل با نمک، عسل با آب، عسل همراهِ روغن نارگیل و یا روغن جوجوبا و آب لیموی تازه را نام برد. این ماسک ها از طبیعی ترین و بی‌نظیرترین ماسک ها برای بهبود سلامت و حفظ زیبایی پوست به شمار می آیند.

مصرف عسل طبیعی راهی برای درمان قرمزی چشم ناشی از وجود باکتری‌ها (ملانکیتی)

عسل طبیعی با دارا بودنِ خاصیت آنتی باکتریال می‌تواند در کاهشِ باکتری‌ های موجود در اطراف چشم موثر باشد و از بروز قرمزی چشم جلوگیری کند. مصرف موضعی عسل طبیعی در اطراف چشم می‌تواند بهترین راه برای افزایش سرعت بهبودِ عفونت چشم باشد.

 

تغییر رنگ چشم با استفاده از عسل طبیعی

عسل طبیعی خاصیت سفید کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارد. از این رو برخی از افراد معتقد اند استفاده ی مداوم از مخلوط آب و عسل طبیعی در چشم می‌تواند در مدتِ طولانی، سببِ تغییرِ رنگ چشم شود. این موضوع توجیه علمی ندارد اما از آنجایی که عسل طبیعی یک آنتی باکتریایی طبیعی می باشد، می توان آن را برای تمیز کردن چشم و جلوگیری از عفونت هایی مثل التهاب وخشکی چشم به کار برد. برای استفاده از این محلول، می توانید از محلول عسل طبیعی و قطره استریل چشم، و یا محلول عسل طبیعی با آب ولرم، برای شستشوی چشم‌های خود استفاده کنید.

نکته قابل توجه:

قبل از استفاده از عسل طبیعی و فرآورده‌های آن، برای بهبود بیماری های چشم، حتما با چشم پزشک خود مشورت کنید.

کشور ما به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و متنوع، بستر بسیار مناسبی برای تولید عسل طبیعی و با کیفیت می باشد. با آگاهی در مورد خواص عسل طبیعی و مصرف مداوم آن می توانید سلامت بدن و چشم های خود را تضمین و از بروز هر نوع بیماری چشمی جلوگیری کنید.

 


عسل شیمبال

عسل طبیعی شیمبال

با پایین ترین ساکارز و پرولین بالا ، دارای برگه آزمایشگاهی
  • &#۱۰۰۰۴;عسل گون کوهستان
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
  • &#۱۰۰۰۴;عسل کنار
مشاهده محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 هزار تومان تخفیف برای خرید عسل چهل گیاه
خرید