عسل طبیعی و ماست

ماست و عسل مخصوص پوست و موی شما

پی نوشت : ماست و عسل این دیگه چه ترکیبیه …! حداقل ترکیبی نزدیک به هم که قابل خوردن باشه …! باید بگم من یکی که خیلی متاسفم چون به هر حال این دو ماده با یکدیگر به توافق رسیدن که بهترین داروی موثر و مفید باشن  مخصوصا برای زیبا کردن پوست و موی شما . من اینجا هیچ تقصیری ندارم .

هر چند خرید عسل آن هم طبیعی سخت است ولی تلاش کنید با کیفیت ترین عسل را تهیه کنید و همچنین از ماست محلی برای ترکیب کردن و جواب دهی بهتر استفاده کنید. در مطالبی که در سایت به عنوان های خواص زنجبیل و عسل، خواص دارچین و عسل، خواص معجون سیرو عسل و  خواص موم عسل منتشر شد ، اشاره ی کمی به پوست و مو شد .حالا در این مطلب یعنی ترکیب ماست و عسل خیلی بیشتر به این موضوع می پردازیم ،

اینجا تصمیم داریم خواص در هم آمیخته شدن عسل طبیعی با محصول لبنی و تخمیری به نام ماست را به تصویر بکشیم. ماست تخمیر شده دارای موادی مغذی می باشد. موادی مغذی مانند انواع پروتئین ها، ویتامین هایی از خانواده B، زینک، اسید های لاکتیکی و همچنین چربی پایین که نه تنها منجر به کاهش و کنترل بروز عارضه ها و حساسیت ها می شود، بلکه از نقشی موثر در حفظ زیبایی و ایجاد حالتی بی نقص نیز برخوردار می باشد. این در حالی است که خواص عسل موجود در این فرآورده دارویی و گیاهی با در برداشتن گلوکز ها، آلکالوئید ها، فلانوئید ها، کلسیم ها، فسفات ها، ویتامین های خانواده B و دیگر ترکیبات اثربخش خود، از نقشی موثر در افزایش سیستم ایمنی بدن و در نتیجه حفظ سلامت آن برخوردار می باشد.

جادوی ماست و عسل در زیبایی

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، ماست و عسل ترکیبی جادویی با خاصیتی اعجاز آمیز می باشد. خاصیتی دارویی و درمانی که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن

از جمله مهم ترین و اصلی ترین فواید ترکیب جادویی ماست و عسل، می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. زیرا این ترکیب دارویی با محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری زا و مصون نگه داشتن آن در برابر حملات ویروسی و باکتریالی، عاملی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی می باشد.

 • موثر در عملکرد سلول های سفید خون

همچنین از دیگر مزایا استفاده از ترکیب ماست و عسل می توان به ایجاد تعادل در عملکرد سلول های سفید خون یا همان گلبول های سفید خونی اشاره کرد. زیرا همان طوری که می دانید ماست، دارای پروبیوتیک هایی مفید و موثر می باشد. پروبیوتیک هایی که نه تنها به دلیل پشتیبانی نمودن از گلبول های سفید خون منجر به عملکرد بهتر و صحیح تر آن ها می شود، بلکه عاملی موثر در کنترل و در نتیجه رفع سموم موجود در بدن می باشد. این در حالی است که عسل موجود در این ترکیب نیز با جلوگیری نمودن از کاهش غیر طبیعی گلبول های سفید خون، فاکتوری مهم در افزایش عملکرد این سلول های خونی می باشد. فاکتوری که حتی در طول روند شیمی درمانی مانع از کاهش سلول های سفید در ابتلایان به بیماری سرطان و یا همان نوتروپنی می شود.

 • حفظ و تقویت سلامت استخوان ها

حفظ و تقویت سلامت استخوان ها نیز از دیگر مزایا و خواص استفاده از ترکیب ماست و عسل می باشد. زیرا کلسیم و ویتامین D موجود در این نوش دارو نه تنها راهکاری موثر و مفید برای افزایش مقاومت و استحکام استخوان ها می باشد، بلکه عاملی موثر در پیشگیری از بروز انواع عارضه ها و مشکلات استخوانی از جمله پوکی استخوان نیز می باشد.

 • موثر در بهبود دستگاه گوارش

همچنین کمک به سلامت دستگاه گوارش و بهبود عارضه های مرتبط به آن نیز از دیگر مزایا و خواص استفاده از ترکیب ماست و عسل می باشد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، ماست دارای پروبیوتیک هایی مفید برای بدن می باشد. پروبیوتیک ها یا همان باکتری هایی نافع و سودمند که نقشی موثر را در عملکرد و فعالیت صحیح دستگاه گوارش ایفا می نماید.

 • بهبود و درمان زخم های ناشی از سوختگی و جراحت های سطحی و عمیق پوستی

از دیگر خواص ترکیب جادویی ماست و عسل نیز می توان به بهبود و درمان زخم های ناشی از سوختگی و جراحت های پوستی اشاره کرد. زیرا عسل موجود در این ترکیب اعجاز آمیز با پیشگیری از بروز عفونت های پوستی، نه تنها منجر به پیشگیری از تشدید بیش از پیش التهابات و عفونت های پوستی می شود، بلکه با سرعت بخشیدن به روند بازسازی سلول های آسیب دیده پوستی، عاملی موثر در رفع و بهبود این گونه عارضه های پوستی می باشد.

 • محافظت از روده

حفاظت از روده ها و تنظیم عملکرد آن نیز از دیگر مزایا استفاده از این ترکیب دارویی و در عین حال گیاهی می باشد. زیرا همان طوری که می دانید روده، عضوی آسیب پذیر می باشد که دائما در خطر ابتلا به عارضه های روده ای از جمله سرطان های روده قرار می گیرد. این در حالی است که ماست موجود در این ترکیب جادویی، تغذیه ای سالم برای روده می باشد و از این رو از نقشی موثر در پیشگیری، بهبود و درمان عارضه های روده ای برخوردار می باشد.

 • موثر در بهبود و درمان مشکلات و عارضه های روده ای

از دیگر تاثیرات مفید موجود در ترکیب ماست و عسل می توان به بهبود و درمان مشکلات و بیماری های التهابی روده اشاره کرد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، ماست ترکیبی حاصل شده از فرآیند تخمیر می باشد که با محافظت از روده در برابر عوامل بیماری زا و التهابات، عاملی موثر در بهبود و درمان مشکلات و عارضه های روده ای می باشد. برای مشکلات روده بیشتر عسل گون تاثیر بهتر دارد . می توانید برای خرید عسل گون به فروشگاه شیمبال مراجعه کنید .

 • پیشگیری و کاهش احتمال ابتلا به عفونت های قارچی و باکتریالی

همچنین پیشگیری از بروز ابتلا به عفونت های قارچی و کاهش خطر ابتلا به انواع عارضه های باکتریالی نیز از دیگر مزایا و فواید استفاده از ترکیب ماست و عسل می باشد. زیرا ماست خواصی ضد باکتریالی دارد که به دلیل در برداشتن اسید هایی مفید و ضروری بدن، منجر به افزایش مقاومت آن در برابر عفونت های قارچی می شود. این در حالی است که آنتی بیوتیک موجود در عسل نیز خود عاملی مهم در پیشگیری و حتی درمان بیماری های عفونی و قارچی می باشد.

 • کاهش وزن و دستیابی به وزنی ایده آل

از دیگر خواص ترکیب جادویی ماست و عسل می توان به کاهش وزن، لاغری و در نتیجه دستیابی به وزنی ایده آل اشاره کرد. زیرا همان طوری که می دانید ماست ترکیبی چربی سوز می باشد که نه تنها مانع از جذب چربی های مضر و اضافی می شود، بلکه با سرعت بخشیدن به روند سوخت و ساز نیز عاملی موثر در کاهش وزن و در نتیجه لاغری می باشد. این در حالی است که عسل موجود در این ترکیب نیز با تامین قند های مفید و مورد نیاز بدن، منجر به تامین انرژی و در نتیجه پیشگیری از خطر ابتلا به چاقی و اضافه وزن می شود.

 • موثر در بهبود و درمان اسهال

همچنین بهبود و درمان اسهال نیز از دیگر خواص عسل و ماست، این ترکیب دارویی می باشد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، ماست ماده ای مفید و در عین حال موثر در عملکرد روده می باشد که با کنترل و تنظیم عملکرد آن و همچنین امداد رسانی به سیستم گوارش منجر به بهبود و درمان اسهال می شود.

 • محافظت از سلول های قرمز خون

محافظت از گلبول های قرمز خون از جمله مهم ترین و اصلی ترین خواص ماست و عسل می باشد. زیرا ماست موجود در این ترکیب به دلیل در برداشتن مواد مغذی و املاح معدنی مورد نیاز بدن، از نقشی موثر در حفظ سلول های قرمز خون و در نتیجه کنترل میزان تعداد سلول های قرمز یا همان گلبول های قرمز خون برخوردار می باشد.

 • افزایش و حفظ سلامت سیستم عصبی بدن

همچنین افزایش و حفظ سلامت سیستم عصبی بدن نیز از دیگر مزایا و فواید عسل و ماست می باشد. زیرا مواد مغذی، ریبوفلاوین و همچنین ویتامین های موجود در ماست منجر به عملکرد صحیح سیستم عصبی بدن و در نتیجه پیشگیری از بروز اختلالات خطرناک عصبی، از جمله سکته می شود.

 • تقویت و استحکام بخشی به دندان ها

استحکام بخشیدن به دندان ها و تقویت آن ها نیز از دیگر مزایا استفاده از ترکیب ماست و عسل می باشد. زیرا همان طوری که می دانید کلسیم و ویتامین D موجود در این ترکیب تخمیری عاملی موثر در تقویت بیش از پیش استخوان ها می باشد.

 • پاکسازی پوست و جوانسازی آن

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ترکیب اعجاز آمیز ماست و عسل، همچون ماسکی موثر در زیبایی عمل می نماید. همان طوری که می دانید پوست لایه ای حساس و آسیب پذیر می باشد که دائما در معرض عوامل مخرب و بیماری زا از جمله رادیکال های مضر، تشعشعات خطرناک فرابنفشی، تابش های شدید خورشیدی، مشکلات ژنتیکی، اختلالات عصبی و… قرار می گیرد. عواملی آسیب رسان که منجر به بروز عارضه هایی پوستی مانند خشکی، آکنه ها و… می شود. این در حالی است که این ترکیب موثر به دلیل در برداشتن مواد فعال و همچنین ویتامین C منجر به لایه برداری از پوست، پاکسازی آن و در نتیجه ایجاد تاخیر در روند پیری و جوانسازی پوست می شود.

 • موثر در تسریع روند تولید سلول های جدید پوستی و رفع تدریجی سلول های مرده

همچنین از بین بردن سلول های مرده پوستی و تولید سلول های جدید نیز از دیگر خواص این ترکیب دارویی می باشد. زیرا این ترکیب همچون اسکرابی گیاهی عمل می کند که با لایه برداری از سلول های آسیب دیده و موجود در سطح پوست، نه تنها منجر به تسریع روند تولید سلول های جدید می شود، بلکه ظاهری جوان و در عین حال بی نقص نیز به پوست می بخشد.

 • کاهش میزان کلسترول خون  و کنترل آن

کاهش میزان اضافی کلسترول خون و حفظ آن در اندازه استاندارد نیز از دیگر خواص ماست و عسل می باشد. زیرا اسید لاکتیک موجود در ماست، از نقشی موثر در مهار کلسترول و حفظ نیزان آن در سطح استاندارد برخوردار می باشد.

 • موثر در بهبود و درمان سرفه

از جمله مهم ترین خواص ترکیب ماست و عسل می توان به بهبود و درمان سرفه اشاره کرد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم از جمله مهم ترین خواص عسل بهبود و درمان سرفه های فصلی و عفونی می باشد. چرا که آنتی بیوتیک طبیعی و دکسترومتورفان موجود در این ترکیب دارویی منجر به کنترل عفونت، حساسیت ها و در نتیجه بهبود و درمان سرفه های عفونی و آلرژیک می شود.

 • ضد شوره

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، ماست ترکیبی تخمیری می باشد که از خاصیتی آنتی باکتریالی و ضد قارچی برخوردار می باشد. این در حالی است که ترکیب ماست و عسل کنار با التیام بخشی به سلول های پوستی آسیب دیده سر، نه تنها منجر به پیشگیری از بروز خشکی پوست و در نتیجه بهبود شوره سر می شود، بلکه منجر به کاهش خطر ابتلا به عارضه های قارچی و پوستی نیز می شود. می توانید برای خرید عسل کنار به فروشگاه شیمبال مراجعه کنید.

 • تقویت مو و موثر در پیشگیری از ایجاد حالت شاخی در آن

همچنین از دیگر مزایا و خواص ترکیب ماست و عسل می توان به تقویت مو اشاره کرد. زیرا مواد مغذی و معدنی موجود در این ترکیب، عاملی موثر در تغذیه و تقویت مو و در نتیجه پیشگیری از بروز عارضه هایی شایع و رایج از جمله ریزش مو، ایجاد حالت شاخی و مو خوره نیز می باشد.

 • کاهش فشار خون و کنترل آن

کاهش فشار خون و تنظیم و کنترل آن نیز از دیگر خواص این ترکیب دارویی می باشد. زیرا ماست دارای مقدار قابل توجهی پتاسیم می باشد که از نقشی موثر در کاهش فشار خون اضافی و در نتیجه کنترل آن در حد نرمال برخوردار می باشد.

تاثیر اعجاز انگیز ماست و عسل در زیبایی

همان طوی که پیش تر اشاره کردیم، ماست و عسل ترکیبی اعجاز آمیز از دل طبیعت می باشند. ترکیبی دارویی که این روز ها راز نهفته شده در آن، بر همگان آشکار گشته است. جادوی زیبایی نهفته شده در این ترکیب گیاهی که همچون نوش دارویی در درمان عارضه های پوستی عمل می نماید و پوستی سالم و شفاف را به ارمغان می آورد.

ماسکی زیبایی بخش که درمانی قطعی برای بهبود آکنه ها و رفع لکه های پوستی می باشد و برای تهیه آن تنها کافی است همانند روش زیر عمل نمایید: برای شروع تنها کافی است ابتدا ۱ قاشق غذا خوری ماست را با ۱ قاشق غذا خوری ترکیب نمایید. سپس آن را با پشت قاشق و یا انگشت صاف نمایید و مقداری مناسب از این ترکیب ایجاد شده را بر روی پوست تمیز صورت قرار داده و به آرامی در جهت رو به بالا ماساژ دهید. ۳۰ دقیقه منتظر بمانید و در پایان با آب سرد به آرامی بشویید.

ترجمه و بازنویسی توسط تیم تحریریه شیمبال-خانم مهسا تیزروی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *